reklama

Dwójka na warsztatach plastycznych w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Opublikowano: 25 kwiecień 2024, 07:51 Kategoria Edukacja
dwójkawarsztaty plastyczne
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

18 kwietnia na zaproszenie Muzeum Sztuki Nowoczesnej uczniowie koła plastycznego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie, pod opieką Moniki Metery, brali udział w warsztatach plastycznych oraz poznawali tajniki wystawy ,,Tygrys w ogrodzie”.

Z warszawskim muzeum Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie współpracuje od września w ramach projektu ,,Formy Podstawowe”. Dzięki Fundacji EFC uczniowie poznają sztukę współczesną i tworzą własne wystawy na terenie szkoły.

Marija Prymaczenko była jedną z najwybitniejszych ukraińskich artystek XX wieku. Jej sztuka przekracza ramy folkloru i staje się elementem dziedzictwa narodowego. Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury ogłosiła rok 2009 rokiem Marii Prymaczenko, na jej cześć nazwano planetoidę. Dzieło Prymaczenko szacuje się dziś na ponad 1200 prac. Na wystawie można zobaczyć 89 prac artystki. Czerpiąc inspiracje z wystawy uczniowie z Garwolina wykonali podczas warsztatów swoje własne wypowiedzi plastyczne prezentując je na chwilę w towarzystwie prac Marii Prymaczenko.

reklama


Z wycieczki uczestnicy przywieźli pamiątkowe naklejki, wykonane przez uczniów prace plastyczne, fotografie i filmiki oraz miłe wspomnienia.

mat. pras., opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama