reklama

Ekonomik na praktykach w Walencji

Opublikowano: 17 kwiecień 2024, 08:32 Kategoria Edukacja
ekonomikerasmuspraktyki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Od 26 lutego do 8 marca ośmiu uczniów 4 klasy technikum grafiki i poligrafii cyfrowej z Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte odbywało praktyki w hiszpańskich firmach  w Walencji. W ramach Programu Erasmus.

Poza wysiłkiem włożonym w wykonywanie zadań powierzanych im przez hiszpańskich pracodawców, uczniowie każdego dnia poświęcali czas na rozwijanie swoich kompetencji świadomości i ekspresji kulturowej poprzez zwiedzanie najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Walencji. Zwiedzili piękne centrum miasta, największy zadaszony rynek świeżych produktów w Europie (Mercado Central) oraz największe oceanarium i morską stację badawczą w Europie (Oceanogràfic). W Oceanarium odwiedzili pawilon arktyczny, ptaszarnię, strefę śródziemnomorską, podwodny tunel w strefie oceanicznej oraz obejrzeli niesamowity pokaz delfinów w delfinarium.

W ramach rozwijania kompetencji społecznych i językowych uczestniczyli w miejskiej grze terenowej, dzięki której poznali różne zakątki i ciekawostki na temat Walencji oraz w lekcji języka hiszpańskiego, dzięki której nauczyli się porozumiewania w codziennych sytuacjach. Podczas weekendu wzięli udział w wycieczce do Alicante.

reklama


W ramach wycieczek kulturowych zobaczyli również miasto Bocairent, gdzie zwiedzili kompleks 50 wykutych przez człowieka niewielkich jaskiń w zboczu górskim (Covetes dels Moros), których przejście stanowiło nie lada wyzwanie dla niejednego miłośnika aktywności fizycznej. Udział w programie pozwolił uczniom podnieść nie tylko kwalifikacje zawodowe poprzez doskonalenie umiejętności praktycznych, lecz także rozwinąć kompetencje językowe, kulturowe i społeczne. Opiekunem grupy była pani Justyna Wałachowska.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama