reklama

Nasze szkoły w rankingu Perspektyw

Opublikowano: 11 styczeń 2024, 09:24 Kategoria Edukacja
szkołygarwolinżelechówsobolewklomiętnełaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już po raz 26. opublikowano Ogólnopolski Ranking Szkół przygotowany przez miesięcznik Perspektywy. Co roku zestawienie jest opracowywane z myślą, którzy już w czerwcu będą musieli podjąć decyzję, co dalej, a dokładniej, gdzie dalej podjąć naukę. Które szkoły z terenu powiatu garwolińskiego wypadły najlepiej?

Dwa najważniejsze zestawienia rankingu to Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2024 i Ogólnopolski Ranking Techników 2024. Przy ustalaniu obu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych, sukcesy w olimpiadach oraz dodatkowo dla technikum wyniki egzaminu zawodowego. 

Wśród liceów najlepiej wypadło Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie. „Katolik” uplasował się na 152. miejscu w Polsce (rok temu - 181.). Wynik szkoły plasują ją jednocześnie na 49. miejscu wśród mazowieckim liceów. Garwolińskie LO przy Długiej to 389. liceum w Polsce (w 2022 - 367. miejsce) i 100. na Mazowszu.

reklama


Pozostałe licea z naszego powiatu w rankingu ogólnopolskim są na miejscach powyżej 1000. W podrankingu mazowieckim sobolewski ogólniak jest klasyfikowany na 240. miejscu w województwie, LO nr 2 (przy ZS nr 1 w Garwolinie) na pozycji 243., LO w Łaskarzewie na 247., LO Żelechów na 251.

Miesięcznik przygotował także podranking maturalny, w którym garwolińskie KLO zostało sklasyfikowane na 146. miejscu. W rankingu szkół olimpijskich nie ma szkół z powiatu.

W Ogólnopolskim Rankingu Techników sklasyfikowano dwie szkoły z powiatu garwolińskiego. Techniku nr 1 w Garwolinie zajęło 292. miejsce (rok temu 415.), a żelechowskie techniku znalazło się na pozycji 344. (rok temu 304.).

W podrankingu mazowieckim najwyżej garwolińskie Technikum nr 1 (34. miejsce), Technikum w Żelechowie na 41. pozycji. 112. miejsce zajęło w województwie Technikum nr 2 w Garwolinie.

W podrankingach maturalnym i olimpijskim brak szkół z naszego powiatu.

Za wysokie wyniki w rankingu miesięcznik Perspektywy przyznaje Znaki Jakości. Złoty otrzymało KLO, srebrne LO Garwolin i Technikum nr 1 w Garwolinie, a brązową Technikum w Żelechowie.

łk

fot. arch. szkół


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama