Plebiscyt Wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022! >>> więcej

reklama

Patryk najlepszy w „Kodigo”. Pokonał nawet studentów

Opublikowano: 15 grudzień 2022, 11:22 Kategoria Edukacja
klozs 2 garwolindwójkainformatyk
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Instytut Informatyki Wydziału Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach organizował po raz kolejny konkurs programistyczny „Kodigo”. Najlepszy, w gronie uczniów i studentów, okazał się Patryk Przybysz, uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie. Drugie miejsce zajął Marcin Szopa z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie.

„Patryk doskonale poradził sobie z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów i jako jeden z trzech uczestników wykonał wszystkie pięć zdań bezbłędnie, a dodatkowo zrobił to najszybciej ze wszystkich uczestników. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadpodstawowych i dla studentów. Obydwie grupy zmierzyły się z tymi samymi zadaniami” – czytamy na stronie szkoły.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że Patryk zajął pierwsze miejsce w całym konkursie (pokonał wszystkich uczniów i studentów) i zgarnął dwie nagrody: za zwycięstwo w konkursie: Czytnik ebooków Kindle Paperwhite 5 i książkę „Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza” oraz nagrodę dla najlepszego ucznia: Smartwatch Amazfit GTR 3 Pro Black i książkę „Zostań samoukiem. Jak mistrzowsko opanować twarde umiejętności w zadziwiająco krótkim czasie”. Gratulujemy sukcesu. Opiekunami Patryka są Piotr Mysiak i Łukasz Korycki.

reklama


Drugie miejsce zajął Marcin Szopa (op. Piotr Mysiak) z KLO w Garwolinie, który bezbłędnie rozwiązał wszystkie zadania. Maturzysta otrzymał nagrodę: Dron RYZE Tello oraz książkę „Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty”. Drugi z uczniów KLO, który wystartował w konkursie, Piotr Michalik (op. Łukasz Korycki), zajął 7. miejsce na blisko 30 uczestników.

zsp2garwolin.pl, red.

 


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP