reklama

Patryk najlepszy w „Kodigo”. Pokonał nawet studentów

Opublikowano: 15 grudzień 2022, 11:22 Kategoria Edukacja
klozs 2 garwolindwójkainformatyk
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Instytut Informatyki Wydziału Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach organizował po raz kolejny konkurs programistyczny „Kodigo”. Najlepszy, w gronie uczniów i studentów, okazał się Patryk Przybysz, uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie. Drugie miejsce zajął Marcin Szopa z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie.

„Patryk doskonale poradził sobie z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów i jako jeden z trzech uczestników wykonał wszystkie pięć zdań bezbłędnie, a dodatkowo zrobił to najszybciej ze wszystkich uczestników. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadpodstawowych i dla studentów. Obydwie grupy zmierzyły się z tymi samymi zadaniami” – czytamy na stronie szkoły.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że Patryk zajął pierwsze miejsce w całym konkursie (pokonał wszystkich uczniów i studentów) i zgarnął dwie nagrody: za zwycięstwo w konkursie: Czytnik ebooków Kindle Paperwhite 5 i książkę „Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza” oraz nagrodę dla najlepszego ucznia: Smartwatch Amazfit GTR 3 Pro Black i książkę „Zostań samoukiem. Jak mistrzowsko opanować twarde umiejętności w zadziwiająco krótkim czasie”. Gratulujemy sukcesu. Opiekunami Patryka są Piotr Mysiak i Łukasz Korycki.

reklama


Drugie miejsce zajął Marcin Szopa (op. Piotr Mysiak) z KLO w Garwolinie, który bezbłędnie rozwiązał wszystkie zadania. Maturzysta otrzymał nagrodę: Dron RYZE Tello oraz książkę „Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty”. Drugi z uczniów KLO, który wystartował w konkursie, Piotr Michalik (op. Łukasz Korycki), zajął 7. miejsce na blisko 30 uczestników.

zsp2garwolin.pl, red.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama