reklama

Międzyszkolny konkurs na kalendarz adwentowy rozstrzygnięty

Opublikowano: 11 grudzień 2022, 13:09 Kategoria Edukacja
język niemieckikonkursadwentgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Na początku listopada nauczyciele języka niemieckiego z powiatu garwolińskiego  zdecydowali o rozpoczęciu współpracy w ramach Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.  Pierwszą inicjatywą nowopowstałego koła stowarzyszenia był powiatowy międzyszkolny konkurs na kalendarz adwentowy.

Pomysłodawczyniami i głównymi koordynatorkami  były nauczycielki: Sylwia Kniaź z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, która jest prezesem stowarzyszenia i Ewa Polańska-Rękawek ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka zastępca prezesa.

Uczniowie szkół podstawowych i średnich, pod opieką garwolińskich nauczycieli języka niemieckiego Marty Łukasik, Magdaleny Rodak, Ewy Chodakowskiej, Anety Senterkiewicz –Soćko oraz Lucyny Brzozowskiej-Szałas oraz p. Katarzyny Błażejczyk z Zespołu Szkół nr 2, przygotowali samodzielnie lub w grupach (max. 3-osobowych) różnorodne pod względem wizualnym i językowym prace. A te można było podziwiać na wernisażu kalendarzy adwentowych 10 grudnia na II piętrze Pływalni Miejskiej Garwolanka, dzięki partnerowi wydarzenia, którym było Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

reklama


W konkursie wzięli uczniowie: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łąkach, Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie oraz Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem.

Autorzy kalendarzy, pełni nadziei na docenienie ich prac, przybyli na wernisaż w towarzystwie rodziców, rodzeństwa i innych bliskich sobie osób, co uczyniło wernisaż wydarzeniem rodzinnym i wielopokoleniowym. Wszyscy podziwiali pomysłowość i różnorodność kalendarzy. Oglądali i oddawali swój głos na najpiękniejszą pracę, wspierając w ten sposób swoich najbliższych. Spośród osób, które zechciały mieć swój udział w wyborze zdobywcy nagrody publiczności wylosowano 5 osób, którym wręczono drobne pamiątkowe upominki. Dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie stowarzyszenie nauczycieli przygotowało atrakcyjne nagrody.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów: firm Ochnik oraz Lechpol Electronics, wydawnictw Nowa Era i PWN.  Bez ich wsparcia nie udałoby się zachęcić aż tylu uczniów do udziału w konkursie. Wizja zdobycia atrakcyjnej nagrody uczyniła udział w konkursie bardziej interesującym dla młodych ludzi. Efekt końcowy to 93 oryginalnych prac konkursowych, które można zobaczyć na stronie stowarzyszenia. Organizatorzy liczą na wsparcie inicjatywy nauczycieli oraz zaangażowania uczniów, docenienie ich pracy i kreatywności.

Nagrody otrzymali:

Szkoły średnie:

I miejsce: Oliwia Zając i Aleksandra Lukowska

I miejsce: Wiktoria Walicka i Paulina Wojdat

z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

II miejsce: Maciej Zięcina z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie,

II miejsce: Joanna i Katarzyna Kaczmarczyk z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie

II miejsce: Fryderyk Węgrzyn, Mateusz Czarnecki, Mikołaj Żurawek z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

II miejsca : Klara Świtaj z Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie

III miejsce: Marta Chmielewska i Łukasik Michaela z Zespołu Szkół w Miętnem.

III miejsce: Natalia Samul z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie

Wyróżnieni: Filip Flisek ,Karolina Widłak, Łukasz Olejnik, Andrzej Szczepaniak z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie

Szkoły podstawowe:

I miejsce: Bartłomiej Legat ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie

I miejsce: Magdalena Mucha i Natalia Jakubiak ze Szkoły Podstawowej w Łąkach

II miejsce: Karina Gruszczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie

II miejsce: Maja Tryniszewska, Adrianna Zabrzycka i Kornelia Kozłowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie

III miejsce: Łucja Kurek, Aleksandra Pszczoła i Maja Rodak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie

II miejsce: Kuba Pawlak Kozłowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie

III miejsce: Jan Niezgoda ze Szkoły Podstawowej w Łąkach

III miejsce: Oliwia Kęder i Adrian Kęder ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie

III miejsce: Patryk Czapliński  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie

Wyróżnieni zostali: Ignacy Szostak i Mikołaj Dębek Kozłowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Garwolinie oraz Julia Siwek Kozłowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie

mat. pras.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP