Plebiscyt Wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022! >>> więcej

reklama

E-STEPS w Ekonomiku

Opublikowano: 15 listopad 2022, 09:35 Kategoria Edukacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

9 listopada odbyło się zakończenie międzynarodowego projektu E-STEPS E-Skills Training on Employability Practices & Solutions, w którym wzięli udział, jak jedyni w Polsce, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte.

Konsorcjum tworzy 5 organizacji z Polski, Hiszpanii, Włoch, Bułgarii i Słowenii. Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie „Euro Lider” z Lublina, pozostali partnerzy to: ERIFO z Rzymu, Valencia Inno Hub z Walencji, Know and Can Association z Sofii i University of Maribor z Mariboru. Projekt E-STEPS zakłada zwiększenie mobilności zawodowej uczniów szkół zawodowych z pięciu krajów UE poprzez zdobycie przez nich wiedzy i umiejętności w zakresie kompetencji miękkich.

Uczniowie z Ekonomika wzięli udział również w konkursie, który wygrała Zuzanna Zalewska (2TRek) i otrzymała kolorową drukarkę. Wyróżnienia i głośnik Bluetooth otrzymali: Aleksandra Talarek (4TRek), Aleksandra Zadrożna (3TRek), Alicja Romanek (4TRek),  Bartłomiej Kopik (3TRek), Wiktoria Boguszewska (3TRek), Julia Bryłka (3TRek), Julia Kałasa (4TRek), Katarzyna Suchta (4TRek), Natalia Gromada (4TRek), Patrycja Banaszek  (4TRek), Sylwia Paziewska (4TRek). Należy podkreślić, że prace powstały w języku angielskim.

reklama


W uroczystości wzięła udział dyrektor Marzena Tudek, która w swoim wystąpieniu podkreśliła, że „ważnym celem naszej szkoły, obok wyników w nauce, jest wzmacnianie potencjału zawodowego i osobowościowego poprzez rozwijanie kompetencji społecznych, które przyczyniają się do zwiększenia mobilności na rynku pracy oraz uzyskania satysfakcjonującej pracy.” Spotkanie prowadziła Prezes Stowarzyszenia „Euro Lider” Małgorzata Mitura-Cegłowska, koordynatorami projektu w szkole były Jolanta Konarzewska i doradca zawodowy Agnieszka Karwowska.

Ponadto odbyła się II Konferencja Upowszechniająca Rezultaty Międzynarodowego Projektu E-STEPS (E-Skills Training on Employability Practices & Solutions) w ZS nr 1 w Garwolinie. Należy podkreślić, że w konferencji wzięli udział nauczyciele i dyrektorzy z całego kraju.  Spotkanie prowadziła prezes Stowarzyszenia „Euro Lider” psycholog Małgorzata Mitura–Cegłowska oraz IT menager Sebastian Winek. Nauczyciele zapoznali się z platformą e-learningową, która pozwoli wypełnić istniejącą w szkolnictwie zawodowym lukę kompetencyjną zawiązaną z umiejętnościami miękkimi niezbędnymi na rynku pracy takimi jak: zarządzanie ścieżkę kariery, samo refleksja (mocne i słabe strony, wartości, zainteresowania) w tym samoocena i pewność siebie, inteligencja emocjonalna, zarządzanie swoim zdrowiem psychicznym (odporność na stres, rezyliencja), budowanie relacji i networking.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP