reklama
reklama
reklama

Karol Okrasa oceniał dania z okrasą

Opublikowano: 23 wrzesień 2022, 19:16 Kategoria Edukacja
karol okrasadwójkakonkurs
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już po raz trzeci w Dwójce gościł Karol Okrasa. Wczoraj  odbył się szkolny konkurs kulinarny  „Danie z okrasą”.

Tytuł konkursu  a jednocześnie temat   wskazywał na przygotowanie dowolnej potrawy  , która ma być okraszona skwarkami , zaprawą, śmietaną ale też ozdobiona , ubarwiona i upiększona.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 14  uczniów z klas gastronomicznych, którzy zaprezentowali swoje dania według własnych receptur. Były one oceniane przez jury techniczne i degustacyjne w skład którego wchodzili: wicedyrektor Grzegorz Rybak, dyrektor Wydziału  Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego  - Justyna Maszkiewicz oraz  absolwent ZS nr 2- Hubert Masny.

reklama


Po zmaganiach kulinarnych odbyło się spotkanie z Karolem Okrasą  w którym uczestniczyli dyrekcja, nauczyciele sponsorzy, uczniowie klas gastronomicznych i mali goście - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Były pytania, mądre rady, zdjęcia, selfie i autografy. Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą Karol Okrasa powiedział m.in., że można w szkole przesiedzieć kilka lat i tak przejść przez kolejny etap edukacyjny lub wykorzystać ten czas, który jest nam dany , czerpać wiedzę i doświadczenie korzystając z pomocy i wiedzy nauczycieli.

Uczestnicy konkursu wyczekiwali ogłoszenia wyniku dzisiejszych zawodów kulinarnych . Jury najwyżej oceniło dania Alicji Ćwiek (3 tżiug) , która przygotowała  zupę chrzanową z chrupiącym boczkiem oraz babeczki śliwkowe z  kruszonką.

Jak podkreślił na rozpoczęciu Karol Okrasa wszyscy uczestnicy czwartego konkursu są zwycięzcami bo mieli odwagę zgłosić się do rywalizacji i poddać ocenie. Na koniec były podziękowania i upominki  dla naszego wyjątkowego gościa .

zsp2garwolin.pl


Komentarze  

+1 #3 januszgodlewski 2022-09-25 11:06
Czemu w komisji zabrakło lokalnej celebriti - oficerki WOT ? Ona powinna być w każdej komisji oceniającej cokolwiek.
Cytować
+3 #2 GAFAMońa 2022-09-24 11:38
A dlaczego w komisji nie było kucharza- celebryty J. Woźniaka? Takie przeoczenie proszę państwa.
Cytować
+2 #1 kulinariamieszkaniec 2022-09-23 21:54
A dlaczego nie zaproszono do jury Pani Marii Koc, przecież ma doświadczenie bo ocenia często dania Kół Gospodyń. Ciekaw jestem jaką ocenę za te dania wystawiłby Pan Okrasa.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama