reklama

Pierwsza Dama w garwolińskim przedszkolu

Opublikowano: 01 wrzesień 2022, 10:22 Kategoria Edukacja
agata dudaprezydentgarwolinbajkaprzedszkole
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ostatniego dnia wakacji Agata Kornhauser–Duda odwiedziła w Garwolinie przedszkolaki, którym przeczytała bajki o przyjaźni i zakończeniu lata, wspólnie deklamowano także lubiane wierszyki. Maluchy uważnie wysłuchały historii i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Mówiły o dziecięcych przyjaźniach, wspólnych zabawach i sekretach.

Najmłodsi opowiedzieli o przedszkolnych projektach i odwiedzających placówkę znanych osobach, policjantach czy strażakach, od których uczą się wielu potrzebnych rzeczy, m.in. zasad bezpieczeństwa drogowego. Dzieci z łatwością odpowiadały na pytania Pierwszej Damy o bezpieczną drogę do przedszkola i szkoły, odpowiednie miejsca do gier i zabaw czy przechodzenie przez ulicę.

Przedszkolaki skorzystały z okazji, żeby porozmawiać ze swoim gościem także o codziennym życiu. Mówiły o swoich przygodach i rodzinach, były ciekawe jakie potrawy szczególnie lubi Pierwsza Dama, ile ma lat, jakie są jej obowiązki i czy w Pałacu Prezydenckim znajdują się skarby. Dzieci wykonały układ taneczny, którego nauczyły się podczas wakacji i obiecały odwiedzić Pierwszą Damę w Warszawie.

reklama


Agata Kornhauser–Duda podziękowała maluchom za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie, życząc by każdy ich dzień był wspaniałą przygodą, okazją do radości i rozwijania nowych umiejętności. Dzieciom, które jutro dołączą do grona pierwszoklasistów Pierwsza Dama życzyła powodzenia i zapewniła, że szkoła jest miejscem, w którym zdobędą nie tylko wiedzę, ale nawiążą nowe, wspaniałe znajomości, a doświadczenia ze szkolnych lat pozostaną na zawsze w ich pamięci.

Placówka w Garwolinie stosuje nowatorskie metody pracy, o których – podczas późniejszego spotkania – opowiedzieli Małżonce Prezydenta dyrektor i pracownicy przedszkola. W przedszkolu prowadzone są projekty opiekuńczo–wychowawczo–dydaktyczne także w ramach współpracy z placówkami oświatowymi i innymi zakładami użyteczności publicznej. Mówiono o metodzie projektów, które pozwalają maluchom budować kompetencje społeczne i emocjonalne, rozwijać predyspozycje do aktywnego zdobywania wiedzy, umiejętności werbalne czy autoprezentacyjne. W placówce zorganizowano kąciki złości, w których dzieci uczą się radzenia sobie z trudnymi emocjami, a także „Biblioteczkę zaufania” ciesząca się szczególnym zainteresowaniem wychowanków i rodziców. Tam też znajduje się wystawa „pamiętników lektur” i wystawa prac dziecięcych.

prezydent.pl

fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama