reklama
reklama
reklama

Szkoła w Brzegach w VIII rocznicę kanonizacji

Opublikowano: 28 kwiecień 2022, 12:14 Kategoria Edukacja
brzegimiastków kościelnyjan paweł II
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach uroczyście obchodziła rocznice kanonizacji Świętego Jana Pawła II.

27 kwietnia obchodzimy kolejną, VIII rocznicę kanonizacji Świętego Jana Pawła II. 24 kwietnia w kościele Parafii pw. Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym odprawiona została Msza Św. poświęcona patronowi Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach (gm. Miastków Kościelny).

W oprawę uroczystości aktywnie włączyła się cała społeczność szkoły. W poczcie sztandarowym wzięli udział uczniowie i rodzice. Eucharystię poprzedził montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli szkoły. Treści wystąpień oraz piosenek nawiązywały do słów papieża o pokoju i miłosierdziu, które są wciąż aktualne, ważne. Jan Paweł II chciał, aby wszyscy na świecie się miłowali. Pokazywał, jak istotne jest dostrzeganie i zrozumienie każdego człowieka, służenie mu pomocą w potrzebie czy przyjaźnią w samotności. To Jan Paweł II głosił orędzie pokoju i Bożej miłości. Mszy świętej przewodniczył proboszcz parafii ks. kanonik Ireneusz Głowacki.

reklama


To wydarzenie pokazało, że pamięć o św. Janie Pawle II jest wciąż żywa, a jego słowa są wciąż uniwersalne.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP