reklama
reklama
reklama

Najlepsi w konkursie BRD

Opublikowano: 22 kwiecień 2022, 08:25 Kategoria Edukacja
brdgarwolinpolicjakonkurs
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Gratulacje uczestnikom i zwycięzcom złożył Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie mł. insp. Dariusz Król oraz Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Marek Ziędalski.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Garwolinie przeprowadzili eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym uczestniczyło łącznie 20 drużyn. W eliminacjach udział wzięli reprezentanci szkół  podstawowych z gmin powiatu garwolińskiego. Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz z pytaniami, wspartymi fotografią, obrazującą konkretną sytuację na skrzyżowaniu.  

Po podliczeniu punktów, ogłoszono zwycięskie drużyny: w grupie I (uczniowie w wieku 10-12 lat) – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Garwolinie, w grupie II (uczniowie w wieku powyżej 12 lat) – Publiczna Szkoła Podstawowa im. W. Jóźwickiego w Górznie.

reklama


Wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki, a na zwycięzców czekały także pamiątkowe statuetki. Gratulacje i podziękowania dla uczestników i opiekunów przekazał Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie mł. insp. Dariusz Król, który podkreślił, że konkurs to niezwykle cenna inicjatywa, wpływająca na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Komendant przekazał również na ręce Wicestarosty Powiatu Garwolińskiego podziękowania za wsparcie organizacji turnieju i ufundowanie nagród. Wśród osób, które sprzyjały idei konkursu, popularyzującego przepisy i zasady ruchu drogowego, była także dyrektor ZS nr 1 Marzena Tudek, która życzliwie ugościła organizatorów i uczestników w murach swojej szkoły.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 28 kwietnia w Zbuczynie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP