reklama

Nauczyciele Ekonomika na Sycylii

Opublikowano: 18 luty 2022, 09:45 Kategoria Edukacja
ekonomikzs 1 garwolinsycylia
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

30  nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte wzięło udział w projekcie Erasmus+ „Kompetentna Kadra”, który był realizowane na przełomie stycznia i lutego na Sycylii.

Na wyspę wulkanu Etna udały się dwie grupy. Główne tematy warsztatów pierwszej były: Grywalizacja i rozszerzona rzeczywistość w edukacji, Nauka w erze cyfrowej: kodowanie dla szkół oraz Rozwój kursów e-learningowych on-line. Dzięki udziałowi w zajęciach nauczyciele dowiedzieli się czym jest grywalizacja, jak mogą wykorzystać elementy gier i technik projektowania gier w procesie uczenia. Należy podkreślić, że jest to najnowszy trend w edukacji mający na celu angażowanie młodych ludzi, motywowanie do działania, pobudzanie do nauki i rozwiązywania problemów przy osiąganiu przy tym pożądanych zachowań lub innych założonych celów.

Oprócz korzyści wynikających z uczestnictwa w kursie, nauczycielom udało się również zrealizować program kulturowy, poznali historię Katanii, odbyła się wycieczka do Syrakuz, Noto oraz mogli podziwiać jeden z czynnych wulkanów Etnę.

reklama


Główne tematy wyjazdu drugiej grupy nauczycieli były: Edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa dla bezpieczeństwa w sieci, Edukacja STEM, ICT dla edukacji. Nauczyciele poznali tajniki jak być skutecznym nauczycielem, aby więcej czasu spędzać z uczniami niż nad dokumentami, a to wszystko dzięki narzędziom dydaktycznym, które usprawniają pracę grupową, dając natychmiastową informację zwrotną od uczniów oraz pozwalają indywidualnie podejść do każdego z nich. Edukacja STEAM (science, technology, engineering, art, maths), zarządzanie wielozadaniowością, zrozumienie przepływu pracy ICT w „chmurze”, zautomatyzowanie oceniania i prezentacji wyników to tylko przykładowe tematy poruszane na szkoleniu.

Nauczyciele odbyli również wizytę studyjną w największej szkole morskiej we Włoszech w Istituto Tecnico Navale Duca degli Abruzzi, gdzie zapoznali się z wykorzystaniem nowych technologii w procesie kształcenia.

mat. pras., opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama