reklama

Piątka wygrała konkurs na 1000 zł grantu

Opublikowano: 13 styczeń 2022, 15:19 Kategoria Edukacja
piątkadwójkasp 5zs 2garwolinprojekt
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Innowacja pedagogiczna „Z małej klasy ruszam w świat”, realizowana w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie, znalazła się w gronie laureatów XII edycji konkursu „Projektanci edukacji”. W nagrodę szkoła otrzyma 1000 zł.

Na tegoroczną edycję konkursu nadeszło aż 419 pomysłów na projekty edukacyjne z całej Polski. Jury oraz internauci wyłonili 75 zwycięzców, którzy otrzymają granty po 1000 zł każdy, dyplomy Projektantów Edukacji i półroczne prenumeraty miesięcznika FOCUS dla placówki.

„Pamiętajcie, że nadal jesteście w grze! Wystarczy przystąpić do 2. etapu konkursu, zrealizować projekt i sięgnąć po jeden z pięciu Złotych Grantów. Drugi etap jest otwarty zarówno dla laureatów pierwszego etapu jak i dla tych, którzy jeszcze nie zdobyli nagrody. Różnica jest taka, że laureaci są zobowiązani do udziału w drugim etapie, gdyż taki jest warunek towarzyszący otrzymaniu grantu za pierwszy etap. Natomiast pozostali uczestnicy mogą śmiało z nimi rywalizować. Wszyscy macie takie same szanse, bo liczy się jakość i poziom realizacji Waszego pomysłu. 17 stycznia odblokujemy drugą część formularza zgłoszeniowego. Pamiętajcie: walczycie o 5 Złotych Grantów po 2000 zł każdy oraz o oraz nagrodę specjalną FOCUSA. A szczęście zawsze uśmiecha się do wytrwałych!” – czytamy w komunikacie organizatora konkursu Wydawnictwa „Nowa Era”.

reklama


W gronie pięciu projektów, które otrzymały największe poparcie w internetowym głosowaniu, znalazła się innowacja pedagogiczna SP nr 5 w Garwolinie. Projekt „Z małej klasy ruszam w świat” ma na celu zainteresowanie otaczającym środowiskiem, ukazywanie różnorodności poznawanych zawodów, wzbogacanie dzieci w wiedzę z zakresu charakterystyki zawodów oraz rozwój postawy szacunku dla ludzi wykonujących różne zawody.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie dwóch klasy pierwszych oraz drugiej odwiedzili Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie, aby uczestniczyć w pokazowych lekcjach m.in. z zakresu fryzjerstwa oraz gastronomii. Wkrótce uczniowie Piątki sprawdzą się w roli informatyków, mechaników, budowlańców i elektryków.

- Bardzo cieszymy się z tego sukcesu. Zebraliśmy bardzo dużo głosów, co jak na nasze niewielkie miasto było miłym zaskoczeniem. Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom naszej szkoły oraz ZS nr 2 za zaangażowanie – przyznaje Katarzyna Przybysz, która razem z Agnieszką Wróbel i Anną Szewczyk realizuje projekt. Jak dodaje 1000 zł nagrody zostanie przeznaczone na zakup zestawów rekwizytów do eksperymentów chemicznych i fizycznych.

łk

fot. arch. projektu


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama