reklama

Pomagają jak co roku w ramach Koła Caritas

Opublikowano: 24 grudzień 2020, 12:00 Kategoria Edukacja
zespół szkół nr 2garwolincaritasboże narodzeniedwójka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie Zespołu Szkól nr 2 w Garwolinie oraz opiekunowie Szkolnego Koła Caritas nr 81 pamiętali o tych, którym choroba odebrała świąteczną radość. Młodzież, mimo pandemii, zaangażowała się w ostatnich tygodniach w wiele akcji.

Na ręce Magdaleny Książek, koordynującej na działania Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej i Hospicjum ?Empatia?, młodzież przekazała zebrane słodycze. Przedstawiciel placówki, dziękując młodzieży i opiekunom SKC podkreśliła, że współpraca OTOP ze Szkolnym Kołem Caritas trwa od wielu lat i nigdy nie zdarzyło się, aby opiekunowie czy uczniowie nie odpowiedzieli na potrzeby ich podopiecznych. Najczęściej wystarczy jeden telefon i zawsze jest ta sama odpowiedź: ?oczywiście, pomagamy . Nigdy na tej pomocy nie zawiedliśmy się. Przekazała także od wszystkich pracowników OTOP i ich podopiecznych najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Tegoroczne Święta nie będą takie, jak dotychczas nam znane. Pandemia zmieniła losy wielu ludzi, czasami na zawsze. Tym mocniej potrzeba dzisiaj dobrej myśli, wsparcia, gestu, które dodadzą otuchy. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem i wicedyrektorem Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie Wojciechem Wawrem odwiedzili podopiecznych Gminnych Ośrodków Pomocy w Garwolinie, Osiecku i Sobieniach Jeziorach ? ludzi starszych, samotnych  oraz rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi. Wszystkim przekazali zebrane przez uczniów słodycze oraz najserdeczniejsze życzenia, by chociaż przez chwilę ?nikt nie był sam?.

reklama


Od wielu lat zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy uczniowie i opiekunowie SKC nr 81 odwiedzają pensjonariuszy Domu Seniora ?Kaśmin? w Drożdżówce. I w tym roku nie mogło  stać się inaczej, chociaż względy sanitarne ograniczyły możliwość spotkania przy opłatku i wspólnym kolędowaniu. Nikt jednak nie wyobrażał sobie, żeby do podopiecznych ?Kaśminu? nie pojechać ? to przecież nasza tradycja. Pełnoletni uczniowie wraz z wicedyrektorem  Wojciechem Wawrem i opiekunem SKC Izabelą Odziemczyk-Dadas przekazali na ręce dyrektora i pielęgniarki oddziałowej zebrane przez uczniów słodycze, by chociaż w ten sposób zapewnić o naszej pamięci.

Pani Goździewicz w imieniu pensjonariuszy z olbrzymim wzruszeniem dziękowała za pamięć i przywiezione słodycze. Podkreśliła, że cały personel ?Kaśminu? jest ?pełen podziwu dla młodzieży z garwolińskiej Dwójki, która od wielu lat udowadnia, że pomoc osobom starszym jest dla nich bardzo ważna. Takich młodych ludzi jak oni dzisiaj już się często nie spotyka. Dziękujemy Wam i Waszym opiekunom?.

- W imieniu opiekunów SKC raz jeszcze dziękuję wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tę akcję i dzięki zebranym słodyczom mogliśmy obdarować tyle osób ? dziękuję ? podkreśla Izabela Odziemczyk-Dadas.

mat .pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama