reklama

Żelechowscy nauczyciele nagrodzeni

Opublikowano: 17 październik 2019, 11:41 Kategoria Edukacja
żelechówden
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

15 października w Miejsko?Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. Gospodarzem uroczystości był burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz. Na spotkaniu obecni byli dyrektorzy szkół gminnych i przedszkola, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele emeryci.

Obecni byli również zaproszeni goście ? poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki z wicestarostą Iwoną Kurowską, radni powiatowi Urszula Kobielus i Krzysztof Ośka, przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik,  dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie Sylwia Tomaszek, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie Jacek Mucha.

Gminny dzień Edukacji Narodowej jest coroczną okazją do wyróżnienia tych, którzy w sposób szczególny w bieżącym roku zasłużyli się dla żelechowskiej oświaty. Nagrody Burmistrza Żelechowa otrzymali: Elżbieta Odalska ? dyrektor Szkoły Podstawowej w Żelechowie, Bożena Skwarek ? dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Kębłowie, Jolanta Mazurek ? dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Żelechowskiej, Marianna Kowalczyk ? dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Goniwilku, Ireneusz Biernacki ? dyrektor Szkoły Podstawowej w Stefanowie, Marianna Błażejczyk ? dyrektor Publicznego Przedszkola w Żelechowie, Siostra Dawida oraz Tomasz Gugała ze Szkoły Podstawowej w Żelechowie, Sylwia Kosińska ze Szkoły Podstawowej w Stefanowie.

reklama


Nagrodę Burmistrza ze szczególnym wyróżnieniem otrzymała Małgorzata Maraszek, nauczycielka biologii w Szkole Podstawowej w Żelechowie, w dowód uznania za szczególne osiągnięcia w pracy. Wykazuje się ona nie tylko bardzo dobrym przygotowaniem do wykonywanego zawodu i silnym zaangażowaniem w pracę, ale także pasją, którą potrafi dzielić się ze swoimi uczniami. W ubiegłym roku została laureatem konkursu samorządu Mazowsza ? Opiekun Stypendysty Roku 2017/2018 w rejonie siedleckim w ramach projektu ,,Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych ? najlepsza inwestycja w człowieka?. W bieżącym roku została autorem Atlasu biologii dla szkół podstawowych. Znalazła się również w gronie trzech nauczycieli żelechowskiej szkoły podstawowej ? razem z Jerzym Ośką oraz Piotrem Gulą, którzy otrzymali przyznane przez Ministra Środowiska odznaczenia ,,Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej? za propagowanie przyrody i krzewienie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Nagrody dla pracowników szkół i przedszkola za wyróżniającą pracę i osiągnięcia wręczyli również dyrektorzy poszczególnych placówek.

Gospodarz uroczystości, burmistrz Żelechowa, podkreślił ważną rolę nauczycieli w edukacji, których zadaniem jest nie tylko przekazywać wiedzę, ale również kształtować charakter młodego pokolenia. Wiedząc, że dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności i jest jej nadzieją na lepsze jutro, edukacja młodych pokoleń leży szczególnie na sercu żelechowskiego samorządu, dlatego organ prowadzący gminne placówki oświatowe dokłada wszelkich starań, by stwarzać dogodne warunki pracy i ułatwiać realizację stawianych przed szkołami zadań.

Z okazji obchodzonego święta burmistrz podziękował wszystkim tym, którzy wykonują swoje obowiązki związane z oświatą za codzienną pełną zaangażowania pracę, za poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodych pokoleń. Przekazał wszystkim życzenia cierpliwości, niegasnącego zapału oraz satysfakcji z wykonywanej pracy oraz uznania i szacunku ze strony wychowanków i ich rodziców.  Zwracając się do emerytów wyraził wdzięczność za ich obecność na spotkaniu. Podkreślił, że dziś, kiedy przebywają na zasłużonej emeryturze, spotykają się z pewnością z pamięcią byłych wychowanków. Ich pamięć oraz ich sukcesy to dowód na to, że spełnili w ich życiu bardzo ważną rolę.

Najlepsze życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty oraz wyrazy uznania za ważną i trudną pracę kształcenia dzieci i młodzieży zawarli w swoich wystąpieniach zaproszeni goście.

Na zakończenie wszyscy obchodzący swoje święto otrzymali symboliczne kwiaty. Spotkanie zakończył okolicznościowy poczęstunek.

info i fot. zelechow.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama