W budynek nowego starostwa wmurowano akt erekcyjny

Opublikowano: 18 czerwiec 2016, 16:58 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolinastarostwoakt erekcyjny

- To budynek nie na nasze potrzeby, a na rzecz mieszkańców powiatu. Niech będzie on symbolem wrażliwości na drugiego człowieka – mówił starosta Marek Chciałowski podczas wmurowania aktu erekcyjnego w budynek nowego starostwa.

Uroczystość odbyła się dzisiaj i była pierwszym oficjalnym akcentem tegorocznych Dni Miasta i Powiatu. – Po 10 latach możemy uczestniczyć w takim wydarzeniu – mówił, witając gości, przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski.

 

Starosta w swoim wystąpieniu przypomniał historię budowy nowej siedziby przy Mazowieckiej. Decyzja zapadła w drugiej kadencji. 5 lipca 2006 roku miasto sprzedało starostwu działkę u zbiegu z ulicą Cmentarną za 1,426 mln zł. Ponad dwa lata później, w grudniu 2008 roku, podpisano umowę na opracowanie projektu budynku. Ostateczna decyzja o budowie zapadła podczas uchwalania ubiegłorocznego budżetu powiatu. W maju ubiegłego roku ogłoszono przetarg na budowę, który wygrało przedsiębiorstwo z Dębna. Umowa opiewa na kwotę 23,367 mln zł. Termin zakończenia prac ustalono na 30 listopada 2017 roku.

W budynku, o kubaturze ponad 22 tys. metrów sześciennych, będą się mieścić wszystkie wydziały starostwa oraz instytucje podległe. Powierzchnia użytkowa nowego starostwa to 5766 metrów kwadratowych. W najwyższym punkcie budynek będzie miał 15,7 metrów wysokości.

- To budynek nie na nasze potrzeby, a na rzecz mieszkańców powiatu. Niech będzie on symbolem wrażliwości na drugiego człowieka – podkreślał starosta Marek Chciałowski. Pod aktem erekcyjnym widnieje ponad sto podpisów, w większości to pracownicy starostwa, ale również przedstawiciele wszystkich kadencji władz powiatowych. W metalowej tubie znalazło się także miejsce na herby powiatu i miasta. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć aktualnej waluty, a dokładnie 18 zł.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+3 #8 Erekcyjny aktkonio 2016-06-21 00:32
To droga EREKCJA ,ale miejmy nadzieję ,że powstały w jej wyniku płód okaże się dorodnym i godnym ,aby pomieścić w swym "ciele" tak dostojne grono powiatowych notabli.Niestet y mam nieodparte wrażenie ,że w najbliższych kilku latach ..ubodzy sercem lecz silni duchem "poddani"...mie szkańcy okolicznych miejscowości będą mieli okazję wykazać się ...hartem ducha w oczekiwaniu na niezbędne inwestycje polepszające ich byt.Owoc EREKCJI niczym fenicki MOLOCH pochłonie wszystkie środki ,wszak nienasycone bóstwo musi jakoś zaspokoić apetyt na gotówkę.. oczywiście ,a potem będzie urządzanie siedziby...i tak dalej.....Pozdr awiam!!!!konio
Cytować
0 #7 nie tylko onegon 2016-06-20 13:37
Ten z boku też bardziej pasuje jakoś mi tak do czwórek obywatelskich z minionej epoki ...no nie ? Ludzie pamiętają jak było .
Cytować
+2 #6 .tomi 2016-06-20 10:25
fotka nr 67 niech ktoś mi wyłumaczy BARDZO PROSZĘ kto zaprasza tego pana na wszystkie uroczyśtości ??????? nie jest ten pan burmistrzem Łaskarzewa ani nie pełni ważnych funkcji a jest na każdej imprezie nawet w ogrodzie po sesji był .......
Cytować
+6 #5 KRÓWKA MACIEJÓWKA 2016-06-20 09:27
Cytuję .:
To budynek nie na nasze potrzeby, a na rzecz mieszkańców powiatu. Niech będzie on symbolem wrażliwości na drugiego człowieka – mówił starosta Marek Chciałowski


a ja twiierdzę To jest Miś na skalę naszych możliwości :) :) :)

Towarzyszu- zielony wasza wrazliwosc to pchanie sie na stołek, do sejmu , senatu lub na urzednika powiatowego by po obsadzac stanowiska podległe starostwu.To jest "wrazliwosc"na drugiego człowieka pana Chciałowskiego działacza ZSL, ZMIANA NAZWY nic nie dała wrażliwość postkomunistycz nego układu została w genach politycznych zsl-psl owca. Mimo swoich marnych wyników wyborczych parcie na stołek,media i "szkło ma wielkie .Chłop na "urzędzie nieudacznictwo, bida wszędzie"!!!
Cytować
+6 #4 .. 2016-06-20 07:16
To budynek nie na nasze potrzeby, a na rzecz mieszkańców powiatu. Niech będzie on symbolem wrażliwości na drugiego człowieka – mówił starosta Marek Chciałowski


a ja twiierdzę To jest Miś na skalę naszych możliwości :) :) :)
Cytować
+6 #3 Hłe, hłe, hłeżartowniś 2016-06-19 21:56
..."symbol wrażliwości na drugiego człowieka"?! Dobre...
Ja bym sobie życzyła, żeby urzędnicza wrażliwość na drugiego człowieka, a zwłaszcza wrażliwość władzy wyrażana była innymi sposobami niż potężna kubatura nowego i drogiego budynku.
Cytować
+3 #2 "buraczane towarzystwo"Maria 2016-06-19 20:06
Chłopska partia chce sie przeniesc do pałacu, niestety chyba tego nie zrobi bo miejsce ich jest na wioskach a nie w pałacach.
Cytować
+2 #1 23,367 mln zł za 5766m2matematyczka 2016-06-19 02:23
23,367 mln zł za 5766 m2 to daje 4052 zł za 1m2. Za tyle to się w Garwolinie sprzedaje 1 m2 doliczając koszty terenu i projektu, ale nie buduje. A pominęłam ważny szczegół, ta budowa jest za publiczne(nasze ) a nie własne środki.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież