×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/stories/2016/czerwiec/dg.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/2016/czerwiec/dg

Najbardziej wyczekiwana impreza roku, największe gwiazdy i najlepsza zabawa – nadchodzą Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2016! Weekend 18 i 19 czerwca będzie należał do mieszkańców miasta i powiatu. Muzyka, sportowa rywalizacja, niecodzienne atrakcje – oferta jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego co roku przyciągają tłumy mieszkańców samego miasta, ale także bliższych i dalszych okolic. Centrum imprezy będą Tereny Rekreacyjne na Zarzeczu.

 

Sobota 18.06

W części oficjalnej sobotnich Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego odbędą się dwa ważne wydarzenia. O godzinie 15:00 uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod  budynek Starostwa Powiatowego na ulicy Mazowieckiej. Natomiast o godzinie 16:30 w sali kinowej uroczysta Akademia okolicznościowa, podczas której wręczone zostaną statuetki Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego oraz przyznawane przez burmistrza miasta wyróżnienia dla osób i instytucji.

O godzinie 17:00 na Zarzeczu rozpocznie się festyn rodzinny zatytułowany „Kołowy zawrót głowy”. Poprzedzi go przejazd garwolińskiej masy krytycznej, czyli miłośników rowerów, rolek i deskorolek przez miasto. Barwny przyjazd wyruszy spod Tesco i przejedzie ulicą główną na Zarzecze. Tam zgodnie z hasłem pikniku królować będą atrakcje związane z dwoma i więcej kółkami.

O godzinie 20:00 w Long Beach rozpocznie się stylowy dancing: swing, rock, szalona muzyka lat 70 i 80. O godzinie 21:30 odbędzie się natomiast pierwsza w tym roku projekcja Kina pod chmurką. W rowerowym klimacie wyświetlimy doskonałą animację „Trio z Belleville”. Sobotnie atrakcje zakończą się około godziny 23:00.

Niedziela 19.06

W niedzielę o godzinie 10:00 w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego odprawiona zostanie Msza Święta, która rozpocznie obchody drugiego dnia święta. Po mszy spod kościoła wyruszy barwny korowód na czele z księciem Januszem. Burmistrz Miasta wraz ze Starostą Powiatu Garwolińskiego oficjalnie otworzą DGiPG ze sceny amfiteatru o godzinie 11:30. Punktualnie o godzinie 12:00 strzałem z pistoletu rozpocznie się VII edycja biegu „Avon kontra przemoc - biegnij w Garwolinie”.

Od godziny 16:30 rozpoczną się koncerty. Najpierw ze sceny popłynie muzyka w wykonaniu orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Garwolina. Godzinę później miłośnicy tańca będą mogli podziwiać umiejętności uczniów Studia Ruchu Kordaszewscy. Od godziny 18:00 prezentować się będą zespoły wokalno-instrumentalne stworzone z najzdolniejszych uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia.

W tym roku jako support gwiazdy wieczoru na scenie wystąpi zespół Castle Dreams. Duet gitarzysty Grzegorza Buczkowskiego i skrzypaczki Katarzyny Lipert wykonuje muzykę rockową z elementami folku. Grając własne kompozycje, równie chętnie sięga po standardy rockowe, muzykę celtycką i dawną, często w nowych, zaskakujących aranżacjach. Koncerty Castle Dreams to połączenie dynamicznych skrzypiec elektrycznych z wirtuozerską gitarą elektryczną, oraz energetycznych rytmów z melancholią i rozmarzeniem.

O godzinie 21:00 na scenie pojawi się prawdziwy wulkan energii i pozytywnej mocy - Kamil Bednarek. W 2010 roku Bednarek wystąpił w trzeciej edycji programu "Mam Talent!". Choć zajął drugie miejsce, to i tak program okazał się dla młodego muzyka przepustką do kariery. Od tamtego czasu reegowa muzyka Kamila Bednarka porwała już tysiące fanów. Recenzenci muzyczni chwalą jego niezwykle czysty śpiew i ciepłą barwę głosu, a publiczność kocha go za sympatię i otwartość. Jego koncert to czas radości i dobre emocje. Obchody dni miasta i powiatu tradycyjnie zakończy pokaz sztucznych ogni.

Nie tylko weekend

Właściwie dni miasta i powiatu świętować już można od 10 czerwca. Wtedy odbędzie się bowiem pierwsza z imprez towarzyszących głównym obchodom. Poniżej spis sportowych, muzycznych i kulturalnych atrakcji poprzedzających DGiPG a także odbywających się kilka dni po oficjalnych obchodach:10.06 recital Sary Kwiatkowskiej „Z duszą na ramieniu”, kawiarnia Moja Muzyka, godz. 20:00
12.06 - V Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolina, Pływalnia Miejska Garwolanka, godz. 9:00
16.06 – koncert uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, sala kinowa, godz. 18:00
17.06 - rozstrzygnięcie konkursu „Moja niesamowita przygoda z... książką w tle” - Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Czytelnia, godzina 11:00
17.06 – koncert uwielbienia przygotowujący do ŚDM – Paweł Chustak „Stróże poranka”, sala kinowa CSiK, godz. 19:30
18.06 - Otwarte Mistrzostwa Garwolina w Tenisie Ziemnym, godz. 9:00
18.06 - Gala Helen Doron, sala kinowa, godz. 9:00-12:00
19.06 - 5 lecie Teatru Tymczasem, sala kinowa, godz. 12:00-19:00
19.06 - Turniej Powitanie lata z badmintonem, hala sportowa, godz 8:30-15:30
19.06 - Finał Garwolińskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn, hala sportowa, godz. 16:00
20.06 - recital Klary Płatek „Pobiegnijmy”, sala widowisko CSiK, godz. 20:00
22.06 – koncert Aureli Luśni oraz uczennic „Bo jak nie my, to kto...bis”, sala kinowa, godz. 19:30
25.06 – wyprawa „Rowerami z bibliotekarzami” - Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna

mat. pras.

{gallery}2016/czerwiec/dg:0:0{/gallery}

Komentarze  

-1 #2 Znowu znowu znowu...Mieszkaniec Garwolin 2016-06-19 21:29
...znowu te śmierdzące, ryczące, rozklekotane motory jeżdżące w kółko po mieście. Ludzie! Zastanówcie się, dzisiaj na nikim taki "motór" nie robi wrażenia. Przecież większość z tych klekotów to kupa piętnastoletnie go złomu w cenie dobrego roweru. I toto miałoby zrobić wrażenie na laskach? Owszem, wzbudza, ale śmiech i politowanie. Każda laska orientuje się, że prawdziwy ścigacz gania się po obwodnicy, a po mieście włóczą się tylko ci, którym strach nie pozwala wyjechać na obwodnicę. Litości, dajcie już sobie spokój z tym kręceniem się trzydzieści razy wokół Diavoli, nikogo to już nie podnieca, a tylko irytuje rodziców, bo budzi dzieci w wózkach.
Cytować
0 #1 roweryL 2016-06-07 22:32
25.06 – wyprawa „Rowerami z bibliotekarzami ” - Miejsko-Powiatk owa Biblioteka Publiczna

coś, ktoś?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież