Dni Miasta i Powiatu rozpoczęte

Opublikowano: 21 czerwiec 2015, 14:43 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni miasta i powiatu

Uroczysta msza święta z udziałem władz samorządowych, wzbogacona o śpiew chóru garwolińskiego,  wielobarwny korowód mieszkańców miasta oraz uroczyste otwarcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego przez samego księcia Janusza I – tak minęło przedpołudnie w naszym mieście.

Tradycyjnie święto miasta i powiatu zostało rozpoczęte mszą świętą w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Burmistrz podkreślał długą historię Garwolina, które liczy 592 lat oraz powiatu, obchodzącego 477-lecie. Wspomniał również o przypadającej w tym roku 25. rocznicy pierwszych wyborów samorządowych. – Samorządy to prawdziwa zdobycz demokracji, którą musimy pielęgnować. Miarą współczesnego patriotyzmu jest aktywność obywatelska, to że możemy sami o sobie decydować - mówił Tadeusz Mikulski.

Nie o świętowaniu, a o ludzkim przemijaniu w homilii mówił ks. Tomasz Bieliński, goszczący dzisiaj w kolegiacie. Duszpasterz akademicki zwracał uwagę na wybór, przed którym człowiek staje w obliczu śmierci. – Czy ufasz Jezusowi? Czy pozostaniesz z pytaniem, kim on tak naprawdę jest? – mówił kapłan.

Po eucharystii wszyscy mieszkańcy ruszyli w wielobarwnym korowodzie na tereny Zarzecza, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie Dni Miasta i Powiatu Garwolińskiego. W pochodzie wzięli udział m.in. samorządowcy, uczniowie ze wszystkich szkół miejskich i powiatowych, orkiestra OSP Garwolin, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele klubu GKS Wilga Garwolin, cheerleaderki, konne wozy strażackie oraz sami garwolacy. Z tłumu można było usłyszeć okrzyki młodych drużyn piłkarskich garwolińskiego klubu sportowego, a także syreny strażackie.

Ze sceny amfiteatru burmistrz wraz ze starostą życzyli mieszkańcom udanej zabawy, a książę Janusz I uroczycie i oficjalnie otworzył obchody święta miasta i powiatu.

Łukasz Korycki

Komentarze  

-9 #15 polodisco 2015-06-23 13:12
Cytuję kargul:
Można barwnie porównywać ten festyn do mułu, wodorostów czy czegoś tam jeszcze ale moim zdaniem jak tak to ma dalej wyglądać to lepiej za rok zrezygnować w ogóle z jego organizowania a kasę przeznaczyć na coś pożytecznego.

Właśnie! np na Zenka i disco polo !!!! A propos. Porównanie ani barwne ani zrozumiałe raczej idiotyczne. Poproszę o rozwinięcie ,,coś pożytecznego"
Cytować
-1 #14 festynkargul 2015-06-23 11:44
Można barwnie porównywać ten festyn do mułu, wodorostów czy czegoś tam jeszcze ale moim zdaniem jak tak to ma dalej wyglądać to lepiej za rok zrezygnować w ogóle z jego organizowania a kasę przeznaczyć na coś pożytecznego.
Cytować
-7 #13 ochegon 2015-06-23 08:42
nie przeceniaj mnie .Wszak tylko nie wziąłem udziału w tej szopce . Sam jesteś chamem i bydlęciem do tego frajerem bitym . Sugerujesz że to co się wydarzyło miał cokolwiek wspólnego z kulturą .To tylko twoje zdanie na które każdy leje więc nie stwarzaj pozorów iż cokolwiek wiesz a tym bardzie się znasz . Po prostu ludzie wiedzą czego chcą a ty chciałbyś im dyktować .Efekt wiadomy że jak mikulski wyleci to ty razem z nim i cała chmara pasożytów które jeszcze chodzą po ulicach tego miasta .Co do jakiejś kobiety to nawet nie wiem kto to jest .Ale widzę że ty robisz u niej chyba za bolec zadowolenia pod spódnicą ?
Cytować
-2 #12 Wysyp chamstwa !!!konio 2015-06-22 22:20
Bydląt i chamów na forum przy tym temacie bez liku łącznie z naczelnym OBERBYDLĘCIEM niejakim egonem(gdzieżby tam przepuścił okazję do ulokowania ampułki jadu),ja rozumiem wszystko ,ale piszecie o kobiecie jakiś szacunek się należy.Najlepie j wypisywać głupoty tak jakby sponsorzy do takiego grajdolka jak Garwolin walili drzwiami i oknami.Osobiści e z dni Garwolina jestem zadowolony ,obejrzalem dwa przedstawienia teatru Rekawiczka ,oraz wypiłem piwo (w przerwie między przedstawieniam i) przy muzyce Wojtka Baduchowskiego, dla mnie to wystarczy.Zaspo koiłem potrzebę KULTURY WYZSZEJ jak i tej bardziej LUDYCZNEJ.Rozum iem do czego niektórzy piją DISCO POLO ,nie napiszą tego dosłownie tylko achy i ochy na temat Pilawy, bo tam był przecież ZENEK (nawet nie wiem kto to jest) przywołany ZENEK przyjechał z kolegą który grał na keybordzie robiąc za cały zespół i "zaśpiewał " z DYSKIETKI "światowe przeboje". Ryje czerwone od alpag były wniebowzięte ,w Garwolinie na szczęście tego nie było, gdyż od takiej "rozrywki" dla miłośników muzykki ZENKOW i taplania się w rzygowinach są wiejskie zabawy ,festyny czy dyskoteki -jak zwał tak zwał ,dlatego teraz plują ,klną i saplenią na dziewczynę z CSIK-u bez żadnego umiaru. Pozdrawiam!!!!k onio
Cytować
+7 #11 Pani Justyna do zwolnienia - łapka w górę kto zaenka 2015-06-22 19:45
...
Cytować
+14 #10 .Beata 2015-06-22 18:51
Cytuję zombi:
Wyjebać na zbity pysk organizatorkę Justynę D z CSIK. To co zoranizowała to wioła o pomstę do nieba !!!! Przerost ambicji i wygórowane ego sprawiło że tegoroczne dni garwolina nie osiągneły poziomu mułu i wodorostó tylko muł musi mieć też swoje dno i tam spoczeły tegoroczne dni garwolina.
Jacy byli tegoroczni wystawcy???? szkoły???? a gdzie przedsiębiorcy????? jakie atrakcjie dla dzieci????? płatne zjeżdzalnie. Justyna jedź na dowolny wiejski festyn i zobacz ajk oni są zorganizowani, weź z nich przykłąd w 20% i zobaczysz że ta impreza może być o 200% lepsza niż to co teraz zorganizowałaś WSTYD WSTYD WSTYD
Komentarztrzeba dać na wszystkich portalach, może ktoś go opublikuje jak ma jaja i widział co sie działo i ma poczucie misji pisania prawdy a nie przeinaczania faktów i udawania że jest wszystko wspaniale byle nie nadepnąć komuś na odcisk i narazić się na pogrożenie palcem.


PANI JUSTYNO PIĘKNĄ SOBIE PANI ZROBIŁA ANTYREKLAMĘ I DZIAŁOWI ORGANIZACJI I PROMOCJI Z CSIKU
Cytować
+3 #9 Krytykelmore 2015-06-22 17:13
Do Zombie...Jak kulturalnie nie umiesz pisać,to nie pisz wcale,bo ''chamów ci u nas dostatek'.Pisze sz 'Gdzie lokalni przedsiębiorcy? ' - ich zapytaj.Wystawc y sami sie zgłaszają i opłacają miejsce na namiot.Widoczni e uznali,że reklama kolejna nie jest im potrzebna,to jest normalne.
Cytować
-9 #8 najlepiej olacegon 2015-06-22 14:48
jak ja i się nie napinać . Co by nie było to i tak żadna atrakcja .No może jakby ring postawili i walki o stawkę .
Cytować
+5 #7 Do garwolakaXXX 2015-06-22 13:15
Ha, ha, ha na pracę w CSIK to nie ma szans. Pan Kargol zatrudnia tylko osoby z rodziny Burmistrza - dla nich etaty są.....A Dni Garwolina nie były złe, tylko ludzie z Garwolina nie potrafią się bawić. Stoją jak kołki i nie wiadomo na co czekają a potem narzekają...:(
Cytować
+2 #6 kolejne propozycjeZombi 2015-06-22 13:05
Letnie kino plenerowe, koncerty młodych zespołów. Nie ściągneły by ludzi? może nie ale było by tyle samo co na alienach, a gdyby rampa była na kwadrcie, i koncerty w amfiteatrze to zebrałą by sie grupa miłośników bmx, deski, rocka, hip hopu i młodzież była by w jednym miejscu, inna sprawa porządek, ale od tego są służby które nie musząbyć koniecznie w mundurach ale po cywilnemu też mogą, a na parkingu przed kinem zrobić scenę i puścić jakiś fajny film dla ludzi, jako letnie kino plenerowe, coś co może zobaczyćdorosły , ale i ta młodzież co nie interesuje ją obecnie koncert. Jak skonczę obżadek to rozpiszę cały weekend z godzinami żeby ułatwić.
Cytować
+2 #5 kogo zabolało?garwolak 2015-06-22 13:00
Nic mnie boli bo nie pracuję w csik i nie mam z nimi nic wspólnego, ale to ty robisz jakieś personalne wycieczki z pretensjami do człowieka na wszystkich forach - to kto ma problem i kogo boli? Twoje propozycje są ok, pod warunkiem że ktoś da na to kasę. Nic nie jest za free bo zawsze ktoś za to zapłacić musi. Mnie i moim znajomym się podobało, a wczorajszy koncert był super! Pozdrawiam zadowolonych.
Cytować
+9 #4 kogoś zabolało (2)zombi 2015-06-22 12:25
Przecież można było zrobić jakiś kiermasz w niezagospodarow anej części parku, lub na parkingu przy basenie, tak wiem, wiem, biegacze, ale w sobotę jak jest dużo ludzi, pewnie trochę osób by tam zajrzało, a nie musi być tam typowy bazar jak jest na zieleniaku lub co środa na targowisku, ale z czymś ludowym, rękodziełem ???? więcej pomysłów, cjętnie tylko łądnie poproś.
aha, można wypożyczyć przenośną rampę dla skejterów i bmx-ów, ta młodzież też miała by coś dla siebie, a nie tylko picie, i tydzień przed dniami garwolina mogli by po trenować, a w sobotę po południu dla nich zorganizować zawody.
Cytować
+20 #3 kogoś zabolałozombi 2015-06-22 12:24
Cytuję garwolak:
zaproponuj coś konkretnego to może ktoś z tego skorzysta,

AŁĆ- Chyba kogoś zabolało.
Jest coś takiego jak konsultacje społeczne, dni garwolina mają być dla mieszkańców a nie wąskiej grupy, wystarczy złożyć kilka propozycji, niech się ludzie wypowiedzą, lub dadząpomysł w internetowej ankiecie, oddając głos w kinie, na basenie itp. proste? można? można tylko trzeba chceć. Część pomysłów będzie z przysłowiowej czapy, ale część może być OK. Następnie wybór propozycji złożnych przez ludzi + pomysły własne. Gdzie lokalni przedsiębiorcy? mieli by się czym pochwalić , Lechpol z zeszłego roku zniknął, Ochnik, kolejna duża firma, dawno temu nawet PKS się wystawiał, a w tym roku?ciekawe czy szkoły z własnej woli czy na siłę wystawiły stoiska??? Czy można zapłacić firmie za cały dzień i mieć dla dzeciaków imprezę za free a nie wyciągać jeszcze od rodziców kasę? Jak wyglądał kwadrat po oficjalnym otwarciu dni garwolina, ludzie momentalnie zwinęli się ... to jest dobra organizzacja? to ktoś organizował personalnie, miał swoją wizję i co???
Cytować
-17 #2 narzekać to każdy potrafigarwolak 2015-06-22 11:37
Cytuję zombi:
Wyjebać na zbity pysk organizatorkę Justynę D z CSIK. To co zoranizowała to wioła o pomstę do nieba !!!! Przerost ambicji i wygórowane ego sprawiło że tegoroczne dni garwolina nie osiągneły poziomu mułu i wodorostó tylko muł musi mieć też swoje dno i tam spoczeły tegoroczne dni garwolina.
Jacy byli tegoroczni wystawcy???? szkoły???? a gdzie przedsiębiorcy????? jakie atrakcjie dla dzieci????? płatne zjeżdzalnie. Justyna jedź na dowolny wiejski festyn i zobacz ajk oni są zorganizowani, weź z nich przykłąd w 20% i zobaczysz że ta impreza może być o 200% lepsza niż to co teraz zorganizowałaś WSTYD WSTYD WSTYD
Komentarztrzeba dać na wszystkich portalach, może ktoś go opublikuje jak ma jaja i widział co sie działo i ma poczucie misji pisania prawdy a nie przeinaczania faktów i udawania że jest wszystko wspaniale byle nie nadepnąć komuś na odcisk i narazić się na pogrożenie palcem.

Kolejny mistrz od narzekania, złóż kolego cv do csik, pochwal się osiągnięciami i tym co dla miasta zrobiłeś, zapewne jest tego wiele :), zaproponuj coś konkretnego to może ktoś z tego skorzysta, napisz co u ciebie na wsi zorganizowali że było lepsze niż w ten weekend w Garwolinie - może wywołasz jakąś dyskusję. Ludzie inteligentni wiedzą, że ocenia się działania a nie osoby.
Cytować
+20 #1 Apel do dyrekcji CSIKzombi 2015-06-22 09:50
Wyjebać na zbity pysk organizatorkę Justynę D z CSIK. To co zoranizowała to wioła o pomstę do nieba !!!! Przerost ambicji i wygórowane ego sprawiło że tegoroczne dni garwolina nie osiągneły poziomu mułu i wodorostó tylko muł musi mieć też swoje dno i tam spoczeły tegoroczne dni garwolina.
Jacy byli tegoroczni wystawcy???? szkoły???? a gdzie przedsiębiorcy? ???? jakie atrakcjie dla dzieci????? płatne zjeżdzalnie. Justyna jedź na dowolny wiejski festyn i zobacz ajk oni są zorganizowani, weź z nich przykłąd w 20% i zobaczysz że ta impreza może być o 200% lepsza niż to co teraz zorganizowałaś WSTYD WSTYD WSTYD
Komentarztrzeba dać na wszystkich portalach, może ktoś go opublikuje jak ma jaja i widział co sie działo i ma poczucie misji pisania prawdy a nie przeinaczania faktów i udawania że jest wszystko wspaniale byle nie nadepnąć komuś na odcisk i narazić się na pogrożenie palcem.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież