21 czerwca w ramach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego odbędzie się teatralna uczta. Z okazji 15. urodzin Teatr Rękawiczka zaprezentuje trzy bardzo ciekawe spektakle.

Danie główne to premiera spektaklu Teatru Rękawiczka pt.: „Romance” zrealizowanego przy współpracy Mazowieckiego Instytutu Kultury. Opiekunem artystycznym projektu jest Bartłomiej Ostapczuk – wybitny aktor i reżyser teatru pantomimy. Pod jego czujnym okiem młodzież z Rękawiczki pod opieką Izabeli Rękawek wspólnie stworzyła spektakl zainspirowany „Balladami i romansami” Adama Mickiewicza. Powstała opowieść z pogranicza snu i baśni, w której świat widzialny przenika się z tym co nieznane. Adam Mickiewicz w Rękawiczkach wygląda naprawdę inaczej, no i nie potrzebuje słów by mówić o najważniejszym.

Na deser zaserwowany zostanie spektakl „Tu nie ma miejsca na Pana Szekspira” w wykonaniu młodszej grupy teatralnej Mała Rękawiczka. Opowieść o świecie, w którym wielkie namiętności zdewaluowały się, w którym liczą się tanie sensacje, zaś autorytety zostały zastąpione przez celebrytów. Młodzi aktorzy zdobyli tym spektaklem I miejsce na Festiwalu Teatrów Młodzieżowych 2015 organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Przysłowiową wisienką na torcie będzie premiera Teatru O!Mamy. „Miłość bliźniego” Leonida Andriejewa, choć napisana ponad sto lat temu, wciąż pozostaje aktualna. To opowieść o małostkowości i zobojętnienu na ludzką krzywdę, satyra na żądzę sensacji i śmierci. W spektaklu wystąpi grupa 23 amatorów w wieku od 15 do 70 lat.

Zobacz plakat imprezy

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież