Piknik rodzinny na Zarzeczu

Opublikowano: 16 czerwiec 2015, 17:30 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni miasta i powiatuzhp

Z miłości do lasu i natury, czyli LOVElas. Pod takim hasłem w sobotę odbywać się będzie piknik rodzinny w ramach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego.

Instruktorzy CSiK zapraszają dzieci i ich rodziców do wspólnych zabaw. Z materiałów recyklingowych powstanie las – im więcej będzie uczestników, tym więcej drzew uda się „posadzić”. Z kwiatów, liści i traw wszystkie chętne dziewczynki uwiją sobie wspaniałe wianki. Po recyklingowym lesie będą biegać lisy, a na gałęziach drzew siadać sowy, bo z papierowych toreb i kolorowego papieru wyklejone zostaną fantastyczne maski. Bohaterką sobotnich zabawa będzie też sympatyczna Basia – z serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. 2 czerwca odbyła się premiera „Basi i wyprawy do lasu”. Na stoisku basiowym będzie czytanie, kolorowanie, klejenie, tworzenie, a także rozgrywki w planszową basiową grę. Będzie też monidło do robienia fajnych basiowych fotek.

Las kojarzy się także z ruchem, beztroskim bieganiem i wspaniałą przygodą. W związku z tym nie zabraknie konkurencji sportowych, tj. wyścigi zająców czy sztafeta wiewiórek. Ponieważ piknik jest rodzinny organizatorzy liczą na uczestnictwo nie tylko dzieci, ale także mam i tatusiów.

Wiele o leśnych sprawnościach powiedzieć mogą także harcerze. Ci z Hufca Orłów przygotowali zabawy, na które na pewno znajdzie się mnóstwo chętnych.

Dodatkową atrakcją, dzięki uprzejmości firmy Ochnik, będą: dmuchane kule, ścianka wspinaczkowa i balonowe wariacje. Nie zabraknie również akcentów muzycznych. Od 16:00 do 18:00 na scenie występować będą uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie. Po nich ok. 18:30 czas na Zarzeczu umili zespół Alien. O 21:00 natomiast wystąpi gwiazda wieczoru zespół Tabu – laureaci Złotego Bączka na festiwalu Woodstock 2014.

Zobacz plakat imprezy

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież