reklama

Młode gwiazdy na scenie CSiK

Opublikowano: 15 czerwiec 2012, 21:23 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolinaszkoła muzyczna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

- Żeby zobaczyć gwiazdy nie trzeba wyjeżdżać z Garwolina ? podsumował koncert uczniów klasy wokalnej Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia. Po raz pierwszy młodym wokalistkom i wokalistom towarzyszył zespół.

Aranżacje Pawła Stankiewicza i Piotra Banaszka nadały dzisiejszemu koncertowi jeszcze bardziej wyjątkowy charakter. ? Tak jak w poprzednich latach koncert podopiecznych Aurelii Luśni wpisuje się w największą imprezę Garwolina w roku ? podkreślał Radosław Mitura.

Publiczność Domu Kultury wysłuchała 21 wykonań piosenek m.in. musicalowych, bajkowych czy rockowych. ? W wielu przypadkach uczniowie wybierali sobie sami utwory. Wtedy wychodzi to 10 razy lepiej ? podkreślała Aurelia Luśnia. Koncert był wyjątkowy także dla tego, że po raz pierwszy w historii jeden z utworów był autorską piosenką. Wyjątkową zdolną wokalistką, kompozytorką i autorką tekstu jest Eliza Michalczyk, która zaśpiewała ?Cuda się zdarzają?.

reklama


W wielu przypadkach uczniowie wybierali sobie sami utwory. Wtedy wychodzi to 10 razy lepiej [Aurelia Luśnia]

O aktorskie przygotowanie młodych talentów, do koncertu podsumowującego rok szkolny 2011/2012, zadbała znana aktorka Hanna Piaseczna. Na scenie na żywo wystąpił zespół pod kierunkiem gitarzysty Pawła Stankiewicza. Na klawiszach zagrał Piotr Banaszek, na basie Maciej Szczyciński, a na perkusji Paweł Maruszak.

Gromkie brawa po zakończeniu koncertu dowodziły temu, że się podobało. - Żeby zobaczyć gwiazdy nie trzeba wyjeżdżać z Garwolina ? podsumował koncert uczniów klasy wokalnej Radosław Mitura. Aurelia Luśnia dodała, że za rok być może wokalistki wystąpią w autorskim musicalu.

łk

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama