Świętujmy razem. Rusza serwis specjalny

Opublikowano: 14 czerwiec 2012, 08:05 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
Dni Garwolina

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem świętowania. Na mieszkańców powiatu czeka wiele atrakcji. Do wspólnego świętowania zapraszają burmistrz i starosta.

- Ponownie wróciliśmy do idei wspólnego świętowania, bo nie można oddzielić miasta od powiatu. Garwolin jest jego stolicą. Nie można dzielić, tylko łączyć. Pracujemy na rzecz tych samych ludzi. Będzie to lepsza impreza, także ze względu na to, że organizując ją razem mamy więcej środków finansowych – tłumaczy starosta Marek Chciałowski. I zapewnia, że władze powiatu będą także wspierały i współorganizowały wydarzenia kulturalne także w innych miejscowościach.

- Dni Miasta podkreślają rozwój miasta na przestrzeni wieków. To także odpoczynek od realizacji zadań dnia codziennego – zaznacza Tadeusz Mikulski. Burmistrz Garwolina dopowiada, że czerwcowe atrakcje są „zadośćuczynieniem” dla niektórych mieszkańców. – Nie wszyscy wyjeżdżają poza miasto. To święto robimy nie dla kogoś, a dla nas - mieszkańców – podkreśla.

Ponownie wróciliśmy do idei wspólnego świętowania, bo nie można oddzielić miasta od powiatu [Marek Chciałowski]

Włodarze przypominają, że święto miasta i powiatu to impreza, której główną ideą jest prezentacja dorobku, pokazanie tego, czym żyją ludzie, co się dzieje w kulturze, oświacie i inwestycjach. - Każdy znajdzie coś dla siebie, czy to imprezę sportową, kulturalną czy rozrywkową – zapowiada burmistrz Mikulski.

- Zachęcam wszystkich do wyjścia z domu i spędzenia tego czasu wspólnie. My jako naród musimy także pokazać, że umiemy się cieszyć. Mamy wiele dni, świąt zadumy, ale także dni szczęśliwych. Do nich należą właśnie dni miasta i powiatu. To czas radości i zabawy – przekonuje starosta.

Dzisiaj ruszamy ze specjalnym serwisem na Dni Garwolina i Dni Powiatu Garwolińskiego 2012. Szukaj w nim informacji o tym co się będzie działo, relacji oraz zdjęć. Zachęcam także do śledzenia naszych weekendowych wpisów na naszym profilu w serwisie Facebook.

Redakcja

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież