reklama

Po pijaku ukradł samochód. Uciekał przez dwa powiaty

Opublikowano: 08 marzec 2018, 07:10 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policjanci z Komisariatu w Karczewie podjęli skuteczne działania pościgowo blokadowe, po informacji od swoich kolegów z Garwolina, że przez powiat otwocki ucieka mężczyzna, który jedzie skradzionym dostawczym autem.

Oficer dyżurny otwockiej komendy przyjął pilne zgłoszenie z Garwolina, że na terenie gminy Wilga skradziono dostawczego fiata ducato. Jak wynikało z przekazanego komunikatu, samochód miał jechać przez powiat otwocki drogą wojewódzką nr 801.

Drogą radiową wszystkie patrole w powiecie otwockim, otrzymały informację o skradzionym samochodzie. Rozpoczęły się działania pościgowo blokadowe. - Poszukiwany samochód zauważyli policjanci zespołu patrolowo interwencyjnego komisariatu w Karczewie, kiedy sprawdzali miejscowość Sobienie Jeziory. Stróże prawa dali sygnał kierowcy, aby zatrzymał się. Ten jednak zignorował te znaki i fiat ducato przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg. Po przejechaniu niespełna jednego kilometra, radiowóz zajechał drogę uciekinierowi. To był już koniec ucieczki ? relacjonuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

reklama


Mundurowi obezwładnili kierowcę i doprowadzili do radiowozu. Od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że podejrzany, miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Zatrzymanym okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego.

Następnie karczewscy policjanci przekazali zatrzymanego i odzyskane auto mundurowym z Garwolina. - 49-latek kiedy już wytrzeźwiał, to usłyszał trzy zarzuty karne: kradzieży samochodu i jazdy nim w stanie nietrzeźwości oraz zarzut zignorowania policyjnych sygnałów i niezatrzymania się do kontroli. Podejrzany przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze ? dodaje rzecznik.

KPP Garwolin/opr. łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama