reklama

93 kontrole - 61 przekroczeń prędkości

Opublikowano: 27 luty 2018, 06:59 Kategoria Aktualności
policjaprędkość
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Garwolińscy policjanci w niedzielę prowadzili działania ?Kaskadowy pomiar prędkości?. 6 na 10 kierowców miało ?ciężką nogę?.

Policjanci ruchu drogowego z komendy powiatowej policji w Garwolinie przeprowadzili w niedzielę (25.02) działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości na garwolińskich drogach.

- Wystawione kaskadowo miejsca statyczne, gdzie funkcjonariusze mierzyli prędkość wyznaczone były w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym ? wyjaśnia asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

reklama


W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości.  Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

W akcji łącznie skontrolowano 93 pojazdy. Funkcjonariusze ujawnili 61 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Tego typu działania na drogach powiatu garwolińskiego będą prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama