reklama

Romki okradły starsze małżeństwo

Opublikowano: 01 luty 2018, 08:43 Kategoria Aktualności
policjamiastków kościelnykradzież
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Cztery kobiety narodowości romskiej pukały do domów i prosiły o szklankę wody, a gdy już weszły do środka mieszkania, okradały lokatorów. Już zostały tymczasowo aresztowane. Grozi im do 12 lat więzienia.

W piątek oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na ternie gminy Miastków Kościelny kobiety narodowości romskiej okradają starsze osoby. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z posterunku w Miastkowie Kościelnym. Na miejscu okazało się, że ofiarami oszustów padła 77-letnia kobieta oraz 80-letni mężczyzna.

Działanie sprawców w obu przypadkach było podobne. Najpierw, prosząc o szklankę wody, dostawali się do mieszkania, a później przytrzymywali ofiarę i narzucali na nią koc. Później kradli pieniądze.

reklama


Mundurowi szybko ustalili pojazd, którym poruszały się kobiety. Oficer dyżurny na miejsce skierował policjantów z sąsiednich posterunków. Po pościgu policjanci zatrzymali opla, w którym znajdowały się cztery kobiety (61-71 lat) oraz 63-letni mężczyzna. Wszystkie osoby zostały osadzone w policyjnym areszcie. Skradzione pieniądze zostały odzyskane.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów rozboju. Decyzją Sądu Rejonowego w Garwolinie wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesięcy. Grozi im do 12 lat więzienia.

KPP Garwolin

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama