reklama

15 mln zł na inwestycje w gminie Garwolin

Opublikowano: 31 styczeń 2018, 22:14 Kategoria Aktualności
gmina Garwolinkanalizacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Najważniejsze z nich to budowa kanalizacji i sieci wodociągowej, ale gmina Garwolin będzie w tym roku inwestowała także w sport, infrastrukturę dla dzieci i strażaków.

Planowane dochody Gminy Garwolin w roku 2018 mają wynieść blisko 54 mln zł, a wydatki -  62 mln 122 tys. zł. Ponad 8-milionowy deficyt to głównie pożyczki zaciągane na realizację zadań inwestycyjnych. A na inwestycje samorząd wyda w tym roku 15 mln 391 tys. zł.

? Głównym tematem w tym roku jest kanalizacja. Realizujemy drugi etap budowy kanalizacji w Rudzie Talubskiej, Górkach i Sulbinach, wkrótce ogłosimy przetarg na wykonanie kanalizacji w miejscowości Unin-Kolonia. W trakcie budowy jest także oczyszczalnia ścieków w Rudzie Talubskiej. Rozpoczynamy także prace projektowe przy budowie kanalizacji w Krystynie. Wkrótce odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, na którym zostaną przedstawione szczegóły ? mówi Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin.

reklama


W planach na ten rok jest między innymi także rozszerzenie sieci wodociągowej w miejscowościach Zakącie, Górki, Ruda Talubska oraz przygotowanie dokumentacji na kolejne miejscowości, zakup wiat przystankowych, budowa placu zabawa w miejscowości Unin-Kolonia, budowa świetlicy w Nowym Puznowie i Górkach, budowa boiska lekkoatletycznego w Rudzie Talubskiej oraz rozbudowa przedszkola w Woli Rębkowskiej.

Adaptacja poddasza pozwoli na stworzenie nowych sal, dzięki czemu powstanie dodatkowych 80 miejsc dla małych mieszkańców gminy. Wszystko ma być gotowe na wrzesień 2019 roku. ? To trudna inwestycja, bo to praca na żywym organizmie,  jakim jest funkcjonujące przedszkole. Chcemy, żeby było to zrobione dobrze, dlatego wydłużamy termin realizacji ? tłumaczy wójt.

W tym roku gmina zakupi także średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Wola Rębkowska. To ostatnia gmina jednostka Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, która nie posiada nowoczesnego auta. Strażacy dostaną zupełnie nowe auto warte około 800 tys. zł. Zakup samochodu będzie możliwy dzięki środkom zewnętrznym.

jd

 

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama