Drugi dzień świętowania w Garwolinie

Opublikowano: 16 czerwiec 2013, 16:39 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
Dni Garwolina

Uroczysta msza święta z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, organizacji, instytucji szkół oraz mieszkańców. Po niej przemarsz ulicami miasta na tereny Zarzecza. Tak rozpoczęły się obchody drugiego Dnia Garwolina i Dni Powiatu Garwolińskiego.

Tradycyjnie święto miasta i powiatu jest okazją do podsumowań i wspomnień, co podkreślał na początku mszy świętej burmistrz Garwolina.

Oby marzenia się spełniały

– Obchodząc tę szczególną uroczystość wspominamy wydarzenia sprzed lat, wspominamy tych wszystkich, którzy tu żyli zakładali tu rodziny i pracowali. Jeśli z tego ponadczasowego dziedzictwa będziemy czerpać wartości, jakimi się kierowali przodkowie, przyszłe pokolenia będą nas wspominać z dumą i szacunkiem Dzisiaj poprzez modlitwę dziękujemy za lata istnienia naszego miasta i powiatu za nasze wspólne osiągnięcia. Oby w naszym mieście i naszym powiecie spełniały się marzenia nas wszystkich, byśmy żyli spokojnie, dostatnio i szczęśliwie. Byśmy pozostawili następnym pokoleniom tą naszą małą ojczyznę jeszcze piękniejszą i jeszcze zasobniejszą – mówił Tadeusz Mikulski.

O tym jak ważne jest pielęgnowanie tradycji mówił podczas homilii ks. prałat Ryszard Andruszczak. -Bardzo pięknie, że w te ważne daty historyczne znajdujemy każdego roku czas by uczestniczyć w garwolińskim święcie, podczas którego wpatrujemy się w dorobek tej naszej małej ojczyzny i tych wszystkich którzy tą małą ojczyznę tworzą. Idziemy śladami nie tylko dziejów, ale przede wszystkim śladami naszych ojców by budować przyszłość – mówił proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Dłuuuugi korowód

Po nabożeństwie tradycyjnie już mieszkańcy w wielobarwnym korowodzie ruszyli w kierunku Zarzecza, gdzie będzie miała miejsce dalsza część obchodów. W pochodzie udział wzięli m.in. samorządowcy, uczniowie, orkiestra OSP Garwolin, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele klubu sportowego Wilga Garwolin, cheerleaderki, fani starych motocykli.

Na scenie amfiteatru głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych oraz goście. – Powiat garwoliński powstał w 1539 roku i prawie przez cały ten czas istnieje na mapach administracyjnych. W ostatnich 15 latach bardzo dynamicznie się rozwija, tylko w ostatnim roku na inwestycje w powiecie wydano 23 mln złotych – podkreślał starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski. – Chciałbym aby ten dzień był dniem radości, wesołej zabawy, ale także dniem spojrzenia na rozwój naszego miasta i powiatu. – dodał.

Uroczystego otwarcia święta wspólnie dokonali burmistrz i starosta.

Magda Gałązka

fot. Łukasz Lipski

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież