Basen oficjalnie otwarty

Opublikowano: 15 czerwiec 2013, 16:58 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
basenDni Garwolinaaquapark

- Basen to nie most, ale ma nas łączyć, tak jak połączył wszystkich wokół wspólnej idei – mówił na dzisiejszym uroczystym otwarciu basenu Tadeusz Mikulski. Po ponad dwóch miesiącach od otwarcia, Garwolanka doczekała się przecięcia wstęgi.

Dzisiejszą uroczystość poprzedził koncert orkiestry dętej orkiestry OSP Garwolin. Później sprawne przecięcie wstęgi, pobłogosławienie obiektu i można było podsumować prawie 10 lat starań miasta o basen. – To co wydawało się niemożliwe, stało się możliwe – rozpoczął burmistrz Tadeusz Mikulski.

Włodarz przytoczył najważniejsze daty na drodze do dzisiejszej uroczystości. Burmistrz szczególnie zaakcentował referendum z 2010 roku. Wtedy 79 proc. mieszkańców opowiedziało się za budową krytej pływalni. O tym przypomina tablica wmurowana w ostatnich dniach przy wejściu do Garwolanki.

- Główną ideą budowy basenu był wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, bo od tego zależy kształt naszego miasta i regionu w przyszłości – podkreślał burmistrz. - Basen to nie most, ale ma nas łączyć, tak jak połączył wszystkich wokół wspólnej idei – dodał.

Gratulacje władzom miasta składało wielu gości. Wśród nich byli m.in. wiceminister obrony narodowej Czesław Mroczek, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, Ewa Orzełowska z zarządu województwa, posłowie Stanisława Prządka, Krzysztof Borkowski, Grzegorz Woźniak, dyrektor siedleckiej delegatury urzędu wojewódzkiego Andrzej Silny, przewodnicząca rady powiatu Urszula Zadrożna, starosta Marek Chciałowski, przewodniczący rady miasta Marek Janiec, radni, wójtowie i burmistrzowie samorządów powiatu garwolińskiego, starosta rycki Stanisław Jagiełło.

Po oficjalnych przemówieniach rozpoczął się pokaz możliwości basenu. W specjalnym wyścigu burmistrz zmierzył się z przedstawicielami środowisk uczniowskich, nauczycielskich, sportowych, osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Nie zabrakło krótkiej lekcji pływania i wodnego aerobiku. W wyjątkowej scenerii wystąpiły cheerleaderki z zespołu No Name.

łk

Komentarze  

-7 #16 Darmoziadypapa 2013-06-17 18:14
Łatwo sie balanguje za FREE niech sobie balanguja za własna kase. Dorwało sie chłopstwo do KORYTA to wyżerają kase jak p...ki w chlewiku. a w tym i chłopczyki z SDG
Cytować
-1 #15 ZENADA i góralska muzadriopa 2013-06-17 18:10
W Garwolinie karzda impreza zaczyna sie od mszy w kosciele, prawie jak w Iranie jakis muła odprawia swe obrzadki. Podobno Polska jest krajem nie wyznaniowym lecz jak z tego widac to drugi IRAM tylko z inna religia. Jest to łamanie Konstytucji. Po tym nabożeństwie oficjalnie głowy gadają a później balanga za podatników pieniążki. Czasami dają sponsorzy ale tylko po to by wygrywać przetargi,jest to żenada i okłamywanie ludzi.
Basen Garwolina zdłuzył miasto na całe pokolenia a juz dwa razy była balanga dla tych Nieudaczników zarzadzajacych tym Grajdołem
Cytować
0 #14 Piaskownicazbych 2013-06-17 16:00
Cytuję lonia:
Ktoś ma błędne informacje Pan Przewodniczący Janiec był tylko chwilkę a radnych z SdG nie było na tej imprezce, po co wypisywać głupoty i obrażać ludzi.Więc SdG jest w porządku zaresztą na takich balangach się nigdy nie pojawiają , może sporadycznie, wiem bo bywam jako osoba z obsługi.

A krótko majtkowiec to co?
Cytować
+2 #13 Dobra metodaJurek 2013-06-17 08:32
Jeżeli basen jest priorytetem na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, to należało by dawne podręczniki prpf. Okonia przekazać dla Pana Wyglądały.
Cytować
+4 #12 BłądPływak 2013-06-17 08:07
Na imprezie nie było Krzysztofa Żochowskiego ale był radny Leszek Celej. Ewa Orzełowska jest członkiem zarządu województwa. Andrzej Silny jest kierownikiem delegatury MUW w Siedlcach.
Cytować
+3 #11 BURMISTRZLENEK 2013-06-16 22:26
Mówili, że pan burmistrz się ścigał na otwarcie ale jak zobaczyłem na zdjęciach że ma cały mokry garnitur to dopiero uwierzyłem. Powinni mu pokazać gdzie jest szatnia i udzielić instruktarzu, ze przed wejściem do wody się rozbieramy. Ktoś zawalił sprawę i burmistrz miał całe rękawy mokre ;-)
Cytować
+5 #10 kłamstwa ktoś wypisuje!!!lonia 2013-06-16 17:56
Ktoś ma błędne informacje Pan Przewodniczący Janiec był tylko chwilkę a radnych z SdG nie było na tej imprezce, po co wypisywać głupoty i obrażać ludzi.Więc SdG jest w porządku zaresztą na takich balangach się nigdy nie pojawiają , może sporadycznie, wiem bo bywam jako osoba z obsługi.
Cytować
-7 #9 Zarcie za Free balanga tezSalamandra 2013-06-16 14:22
Było wielkie darmowe żarcie dla Vipów Dwa prosiaki wielki tort
Moze wódeczki i zabawa na sto fajerek ale dla wybrańców reszta to "hołota" im do koryta "nie nada".Oni maja na nas glosować za ich kasie mogli sie bawić. Przed wyborami naopowiadamy bajek ,naród głupi to i to kupi a po wyborach 4 latka kasa dla nas. Wyżerka za free.przy byle (Bydle) Panie Janiec i całe SDG miało byc inaczej a wyszło jak zawsze,.OSZUSCI . Tylko my z SDG teraz przy korycie i łupimy do swojej kieszeni mieszkańców. Imprezka za imprezka niech wyborcy płaczą i placa
Cytować
+5 #8 Popraw się chłopieUczestnik 2013-06-16 00:50
Łukasz podałeś pierwszy informacje, ale roi się tam od błędów, że ha, ha.
Cytować
0 #7 do radnych sd...a 2013-06-15 21:37
ale SD... burmistrz Mikulski wyj...;jał. basen jest! orkiestra jest!! przewodniczący jest. nawet Poseł, Senator jest. Ale śmietanki establiszmentu garwolińskiego nie ma. Pan Janiec nie da rady wszystkich wpisać na listę. Radnych SDG na otwarciu brak. Widziani byli: Pan Przewodniczący i Pan Radny z ul. Stacyjnej. Reszta lizałą rany?
Cytować
+8 #6 Wstydparysewianka 2013-06-15 20:35
A co tam u licha robił Kaźmirz. Chyba bez pomyłke bo chyba go nikt nie prosił. Taki wstyd dla poważnej uroczystości, że tacy ludzie jak ten z Parysewa i Lary sa uczestnikami i ustawiają się w pierwszym rzedzie.
Cytować
+10 #5 A gdzie chór MiastaMariusz 2013-06-15 20:10
Takie wydarzenie w mieście a gdzie był miejski chór? Czy dyrygent już sobie odpuścił aby chór występował a poświęcił się na lansowanie swojej szkoły muzycznej? Szkoda, bo chór pięknie śpiewa, co było słychać i widać na koncercie z okazji 5-lecia swojego istnienia.
Cytować
+14 #4 kąpielnena 2013-06-15 20:02
moim zdanie zamiast cięcia wstążki powinien być na trzy-czte-ry skok na bombę całej śmietanki garwolińskiej!
Cytować
+8 #3 Trzeba natomiastkonio 2013-06-15 20:02
pochwalić ,zagospodarowan ie terenu wokół basenu widać ,ze zieleń sadzona z sensem reszta jak ścieżki parkingi też pięknie ,nie jak kilkanaście lat temu na mieście ,byle jak i na "pstrokato". Teraz aby tylko szanować obiekt wraz z przyległościami ,żeby służył mieszkańcom jak najdłużej ,częsty bywalec pływalni Garwolanka -konio. Pozdrawiam!!!!k onio
Cytować
+6 #2 Zdjęcie nr 43 pierwszy z prawejkonio 2013-06-15 19:43
Najbardziej "zasłużony" dla budowy Garwolanki ,były "umiłowany przywódca" Łaskarzewa ,nie wiem jak się tam znalazł i kto go zaprosił ,ale moim zdaniem to SKANDAL.....i tyle w temacie.Pozdraw iam!!!!konio ps. jakoś mało widzę pracowników UM Garwolin ,czyżby byli niegodni , przebywać w towarzystwie takich VIP-ów jak wspomniany przeze mnie pan ?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież