Miasto i powiat wyróżniły zasłużonych

Opublikowano: 15 czerwiec 2013, 16:29 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni Garwolinazasłużony dla powiatu

16 osób, firm i instytucji odebrało znalazło się w gronie wyróżnionych. Starosta wręczył statuetki „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”, a burmistrz wyróżnienia w postaci pamiątkowych pater. Uroczysta gala odbyła się w Centrum Sportu i Kultury.

W tym roku za działalność na rzecz samorządu powiatu statuetki przyznano w siedmiu kategoriach. W dziedzinie rozwój gospodarczy wyróżniono marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Kapituła dostrzegła sukcesy tenisisty stołowego Piotr Grudnia. Pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) sportowiec jest złotym medalistą ubiegłorocznej Paraolimpiady w Londynie. W dziedzinie nauka i oświata oryginalną statuetkę odebrali przedstawiciele Społecznej Akademii Nauk w Łodzi wydziału zamiejscowego w Garwolinie.

Na wyróżnienie w kategorii kultura i sztuka zasłużył zespół ludowy Iwowianki z Iwowego w gminie Borowie. Gospodarstwo Rolne w Miętnem sp. z o.o. to laureat w dziedzinie rolnictwo i ochrona środowiska. Za działalność społeczną tytuł przyznano wicestaroście Stefanowi Gorze, który jest także prezesem Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Garwolinie. Pośmiertnie tytuł przyznano Adamowi Boguszowi w dziedzinie działalność samorządowa. Statuetkę odebrała córka.

- Wszyscy ci dołączą do sporej już grupy osób, która stale przyczynia się do rozwoju naszego powiatu - zaznaczał starosta Marek Chciałowski.

Tradycyjnie wyróżnienia najbardziej zasłużonym dla miasta przyznał burmistrz. - Wyróżnienia są dla osób i firm, które wnoszą coś w życie Garwolina. Mamy tutaj osoby z różnych sfer. Jest pani poseł czy pan podróżnik. Są także przedsiębiorcy, tacy jak Krzysztof Wielgosz, którzy pomagają miastu w ekstremalnych sytuacjach – mówił Tadeusz Mikulski. – Składam wszystkim wyrazy uznania i podziękowań za promowanie miasta – dodał.

W tym roku przyznano dziewięć wyróżnień. Za wspieranie miasta z areny sejmowej podziękowania odebrała poseł Stanisława Prządka. Zachowanie bezcennych zdjęć z dziejów miasta doceniono u Barbary Witczak-Witaczyńskiej. Lekarz Hannę Stefańska-Baran wyróżniono za długoletnie leczenie najmłodszych mieszkańców oraz działalność społeczną w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i harcerstwie.

W gronie wyróżnionych są dwa przedsiębiorstwa, które prężnie działają na terenie nie tylko Garwolina - Meliorant Tadeusza Zająca oraz firma transportowa Krzysztofa Wielgosza. Pamiątkową paterę odebrali także trener siatkówki Edmund Kopyść, rzeźbiarz Roman Wachłaczenko, podróżnik Jan Szamryk oraz długoletni nauczyciel języka angielskiego Edward Frąckiewicz.

łk

Komentarze  

+1 #2 pomyłkannnnnnn 2013-06-16 17:30
Pośmiertnie tytuł przyznano Adamowi Boguszowi w dziedzinie działalność samorządowa a nie społęczna.
Cytować
+2 #1 nie zaprosilibrudas brudasiński 2013-06-15 20:11
dlaczego nikt mnie nie zaprosił na opchody dni garwolina, bo za żądów pisu mnie zapraszali i wtedy bywalem na ogrodach, piwko się wypiło na krzywy ryj, przecierz ja jestem warznym zwiąskowcem, a ze nieuczony bo nie po drodze było mi ze szkołą. Jestem tą calom sytuacją zarzenowany
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież