Szukały mola i uczyły się angielskiego metodą Helen Doron

Opublikowano: 15 czerwiec 2013, 12:18 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
bibliotekahelen dorondni Garwolina

Prawie 50 dzieci wzięło udział w akcji Noc Mola Książkowego. W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej był czas na naukę języka angielskiego przez zabawę metodą Helen Doron oraz poszukiwania mola, który ukrył się w Domu Kultury.

Akcja to efekt współpracy MPBP z Centrum Języka Angielskiego Helen Doron Early English w Garwolinie oraz element obchodów Dni Garwolina i Dni Powiatu Garwolińskiego. – Chcieliśmy, aby w te szczególne dni włączyła się biblioteka. Dzieci miały inne niż do tej pory atrakcje – przyznaje dyrektor biblioteki Iwona Poreda.

Wczorajszy wieczór wypełniony był wieloma atrakcjami. Gdy jedni brali udział w zajęciach plastycznych, innych zaproszono na nietypowe lekcje angielskiego. – Centrum Helen Doron istnieje na świecie 30 lat, w Polsce od 15. Promujemy naukę języka angielskiego w sposób naturalny, przez zabawę. Pomaga w tym odsłuchiwanie płyt dwa razy dziennie codziennie. Naszym celem jest to, aby język angielski nie był dla dzieci językiem obcym, ale by posługiwały się nim swobodnie i bez stresu – wyjaśnia Agnieszka Biedrunka-Ujma, dyrektor Centrum Helen Doron w Garwolinie. Jak dodaje, akcja w bibliotece to doskonała okazja, aby zachęcić dzieci do czytania książek po angielsku i polsku.

Po piątkowej kolacji, nikt nie myślał o spaniu. Rozpoczęły się nocne podchody w poszukiwaniu mola książkowego. Wcześniej najmłodsi własnoręcznie pomalowały koszulki. Noc uczestnicy akcji spędzili oczywiście w bibliotece. Po porannej pobudce i śniadaniu dzieci szczęśliwe wróciły do domu.

łk

fot. własne/MPBP

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież