reklama
reklama
reklama

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2021

Opublikowano: 17 czerwiec 2021, 08:26 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolina2021garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 5 min.

W tanecznym rytmie serwowanym przez Warszawską Orkiestrę Sentymentalną, ze sportowymi emocjami podczas biegu ?Avon Kontra Przemoc ? biegnij w Garwolinie?, w rycerskim klimacie na pikniku historyczno-edukacyjnym. Tak zapowiadają się tegoroczne Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Wielkie świętowanie już w najbliższy weekend. Sprawdźcie program!

- Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to coroczna okazja, żeby pokazać mieszkańcom, co dzieję się w mieście i powiecie, szansa na zaprezentowanie się wielu grup artystycznych. To także sposobność do wspólnej zabawy i radosnego świętowania. W ubiegłym roku z powodu pandemii obchody tego ważnego wydarzenia odbyły się głównie online. W tym roku znów będzie okazja do spotkania się poza wirtualną rzeczywistością. I choć nie na tak wielką skalę i wciąż z ograniczeniami, to najważniejsze, że znów będziemy mogli przeżywać to wszystko, stojąc obok siebie ? mówi Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

W bogatym programie obchodów każdy znajdzie coś dla siebie. Są wydarzenia kameralne i liczniejsze, ale organizowane w otwartej przestrzeni. Koncerty, spektakle teatralne, zawody sportowe.

reklama


- To z pewnością będzie czas radości, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy. Mam nadzieję, że to wielkie wydarzenie da nam poczucie wspólnoty i wleje w nas moc optymizmu. Zachęcamy do skorzystania z przygotowanych atrakcji, do aktywnego, ale także odpowiedzialnego i bezpiecznego uczestnictwa w obchodach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego ? zachęca Mirosław Walicki, starosta powiatu garwolińskiego.

Bawmy się koncertowo!

Takie wydarzenie jak dni miasta i powiatu nie może się odbyć bez koncertów. Muzyczne świętowanie rozpocznie się już w piątek. O godzinie 18:30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpią uczniowie Best Vocal Studio. W koncercie pt. ?Co nam w duszy gra? usłyszymy największe przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej, a także mniej znane utwory. Młodym wokalistom towarzyszyć będzie zespół muzyków pod przewodnictwem Pawła Stankiewicza.

Kolejna okazja do spotkania z muzyką już w niedzielę. Na parkingu przy Pływalni Miejskiej ?Garwolanka? czas od godziny 17:00 dobrymi dźwiękami wypełnią lokalni wykonawcy oraz zaproszony gość specjalny ? Warszawska Orkiestra Sentymentalna. To zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy ? wybierają to, co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych i wykonują, zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. Ich muzyka nie pozwala stać w miejscu. Przekonajcie się! Warszawska Orkiestra Sentymentalna zagra o godzinie 20:30, a wcześniej na scenie pojawi się Orkiestra Dęta OSP Garwolin w rozrywkowym repertuarze, lokalny młodzieżowy zespół Przerwa Techniczna oraz uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie.

Sobota z teatrem

W sobotę o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbędzie się uroczysta akademia okolicznościowa, podczas której władze miasta i powiatu podziękują tym, którzy zaangażowali się szczególnie w walkę z pandemią COVID-19. A po niej coś dla wielbicieli teatru ? długo wyczekiwane premierowe spektakle. O godzinie 19:00 na deskach sceny pojawią się aktorzy Teatru Mała Rękawiczka, którzy zaprezentują spektakl ?Cień księżyca? powstały na kanwie szkolnych lektur z epoki romantyzmu, a o godzinie 20:00 Teatr Rękawiczka pokaże ?Ferdydurke? inspirowaną powieścią Gombrowicza.

Niedziela pełna emocji

Coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele kultury, sportu, jak i historii. Niedzielną część obchodów rozpocznie uroczysta msza święta w intencji mieszkańców, która zostanie odprawiona w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie o godzinie 10:00. Bezpośrednio po nabożeństwie na Skwerze Solidarności rozpocznie się piknik historyczno-edukacyjny ?Dziedzictwo powiatu garwolińskiego?. Na stoisku Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem będzie można zobaczyć rycerza oraz zapoznać się z uzbrojeniem żołnierskim minionych epok. Odwiedzający będą mogli poznać tajniki rzemiosła rycerskiego, a dla najmłodszych przewidziano instruktaż fechtunku oraz pojedynku mieczami otulinowymi. Atrakcją będzie również ręczne malowanie figurek przedstawiających smoka znajdującego się w herbie Powiatu Garwolińskiego oraz rycerza, który będzie symbolizował księcia Janusza I - założyciela Miasta Garwolin.

Podczas pikniku odbędzie się także prapremiera książki ze wspomnieniami Józefa Siarkiewicza ?Urodziłem się w Garwolinie?. Szczęśliwcy będą mogli otrzymać świeżo wydaną publikację zawierającą historie opowiadane przez Józefa Siarkiewicza oraz zdjęcia autorstwa Dariusza Szubińskiego. Dopełnieniem książki jest wystawa plenerowa, którą będzie można zobaczyć w najbliższy weekend na ulicy Staszica (naprzeciwko garwolińskiej kolegiaty).

Sport dla każdego!

Święto miasta i powiatu to także wiele wydarzeń sportowych. Po raz 12. odbędzie się bieg ?Avon Kontra Przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Jak co roku, w niedzielę w samo południe wystartują zawodnicy biegu na 10 km, ale tym razem nie będzie ich można zobaczyć na ulicach Garwolina. Bieg wyjątkowo odbędzie się w Hucie Garwolińskiej. Uczestnicy biegu pobiegną ścieżkami Leśnej Ścieżki Przyrodniczo-Kulturowej. Wciąż można zapisać się na bieg stacjonarny oraz dołączyć do wydarzenia online #KilometryPoMocy.

?Wdech. Wydech. Spokój? to propozycja na niedzielny poranek dla tych, którzy jogę już pokochali, jak i dla początkujących. O godzinie 9:00 w parku przy ?Garwolance? jogę poprowadzi Maria Janiec. Wśród zieleni drzew uczestnicy będą skupiać się na ćwiczeniach oddechowych, rozbudzeniu ciała i odprężeniu kręgosłupa. Szczegółowe informacje oraz zapisy na Maria Janiec ? Poszukując balansu w życiu

Sportowych emocji w niedzielę nie zabraknie także w budynku Pływalni Miejskiej ?Garwolanka?. O godzinie 9:15 wystartują IX Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolina, a w sobotę w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 odbędzie się Grand Prix Cheerleaders.

Pomoc dla hospicjum w Siedlcach

Podczas Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego będzie także okazja do pomagania. Przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Zebrane środki zostaną przekazane na zorganizowanie turnusu rehabilitacyjno-wypoczynkowego dla podopiecznych hospicjum i ich rodzin. Dla wielu będzie to pierwszy taki wyjazd od lat ? często od momentu neurologicznej diagnozy, usłyszenia tragicznej informacji, gdy świat w jednej chwili zawalił się.

Organizatorami Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego są Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Współorganizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wydarzenia organizowane w ramach obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi zasadami epidemiologicznymi. Podczas wydarzeń w sali widowiskowej CSiK może być obecnych 150 osób, podczas wydarzeń plenerowych ? 250 osób. Do tego limitu nie są wliczane osoby zaszczepione. Organizatorzy proszę o zachowanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek w miejscach, w których jest to wymagane.

mat. pras.

 dni garwolina 2021 plakatA1 pop 14 06


Komentarze  

+16 #1 dlaczego nie na kwadracie?bedok 2021-06-17 09:59
Czyżby miasto wstydziło się tego prestiżowego miejsca rekreacji że żadne wydarzenie tam się nie odbędzie? Biegactwo po lesie i płoszenie zwierzyny to też nie najlepszy pomysł zwłaszcza że do tego idealnie nadaje się bieżnia dookoła sadzawki wybudowanej za grube miliony.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama