Dzień miasta, święto mieszkańców

Opublikowano: 18 czerwiec 2019, 08:36 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
Dni Garwolina

Tradycyjnie ulicami miasta przeszedł barwy korowód prowadzony przez księcia Janusza I. Były koncerty, spektakle teatralne, pokazy tańca, wiele atrakcji dla najmłodszych. Po raz pierwszy w Garwolinie odbył się Festiwal Kolorów, który szczególnie spodobał się młodzieży. Tak Garwolin obchodził swój dzień. I tak świętowali go mieszkańcy.

Dni Garwolina  rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10:00. Na Skwerze Solidarności pojawiła się Kapela Warszawska, która zagra dobrze wszystkim znane szlagiery, a Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła wszystkich na piknik literacki ,,Biblioteka na chodniku”.

Uroczysta akademia okolicznościowa w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury była okazją do wręczenia statuetek i wyróżnień Burmistrza Miasta Garwolina dla osób i instytucji. Studenci Społecznej Akademii Nauk otrzymali klucze do bram miasta, a uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia wykonali program artystyczny (Czytaj więcej o akademii)

Książe Janusz I poprowadził

Oficjalne otwarcie Dni Garwolina nastąpiło w niedzielę po mszy świętej i barwnym korowodzie, który jak co roku przeszedł ulicami miasta prowadzony przez Księcia Janusza I. W korowodzie jak co roku nie zabrakło Orkiestry Dętej OSP Garwolin, władz miasta i zaproszonych gości, uczniów garwolińskich szkół, stowarzyszeń i klubów sportowych, koni, zabytkowych aut i motocykli. Po oficjalnym rozpoczęciu świętowania na scenie wystąpiła garwolińska orkiestra, a po koncercie zaprezentowały się tutejsze szkoły tańca – Studio Ruchu Kordaszewscy, Dance Now i Street Dance Studio. W tym czasie biegacze 10. edycji biegu „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” mierzyli się z dystansem 10 km lub 2 km, pogodą i własnymi słabościami. Mocno dopingowali ich kibice. (Czytaj więcej o biegu)

Uczta dla ucha i oka

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespól Wilki, w którym od wielu lat na gitarze solowej gra muzyk z Garwolina - Maciek Gładysz. Wilki to polska grupa popowo-rockowa znana polskiej publiczności od prawie trzydziestu lat. Zespół, który został założony przez Roberta Gawlińskiego, autora tekstów i muzyki, nagrał niezliczoną liczbę przebojów. Najbardziej popularny z nich to chyba ,,Baśka”, która w 2002 roku na festiwalu w Opolu zdobyła główną nagrodę. Przez wiele tygodni gościła na listach przebojów i stała się przebojem tamtego lata. I podczas niedzielnego koncertu „Baśka” zabrzmiała najgłośniej. (Czytaj więcej o koncercie Wilków)

Wcześniej publiczność rozgrzał duet gitarowy Backstage. Nie zabrakło też lokalnych akcentów - zaśpiewała Katarzyna Dąbrowska oraz młode talenty z Best Vocal Studio, zagrały rockowe zespoły TARŁO i Don't Look Back.

Teatr dla małych i dużych

Dni Garwolina to nie tylko muzyka, ale także teatr. W niedzielę w Domu Kultury wystąpił Teatr Mała Rękawiczka ze spektaklami ,,W świecie mitów” i ,,Tu nie ma miejsca na Pana Szekspira” oraz Teatr ,O!Mamy z premierowym spektaklem „Pozytywka”. Najmłodsi widzowie nie zostali pominięci – dla nich o godz. 16:00 przy placu zabaw wystąpił Teatr Zaułek Animacji z programem ,, Złota rybka z cyklu Kapitańskie opowieści”.

Imprezy towarzyszące

W tym roku były trochę nowości: pokaz chińskiego smoka – Falum Dafa, Holi Festiwal - Święto Kolorów, który szczególnie spodobał się młodzieży czy pokaz sztuki walki Teakwon-do. Dla nielubiących ruszać nogami były przejażdżki motorówką po zalewie na rzece Wilga. Dla dzieci oczywiście wesołe miasteczko, słodycze, balony, zabawki - wszystko to w jarmarcznej atmosferze.  Można było odwiedzić stoiska instytucji, firm i stowarzyszeń.

Organizatorami Dni Garwolina było Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miasto Garwolin.

mat.pras./jd

fot. jd/KSO

Dni Garwolina - korowód i oficjalne otwarcie

Dni Garwolina - część popołudniowa

 

Komentarze  

+3 #5 nie będziesz miał bogów cudzych przede mnąbedok 2019-06-19 11:13
Pod pozorem niewinnej zabawy dzieci są wciągane w różne fałszywe praktyki duchowe które do prawdziwego szczęścia wcale nie prowadzą tylko w ręce szatana. Rodzice bądźcie czujni w czym wasze dzieci uczestniczą bo później ciężko im będzie się z tego wyplątać. Zaczęło się chyba od przedstawienia czarownic na jasełka, teraz elementy hinduskiej i chińskiej duchowości a co będzie następne?
Cytować
-2 #4 Chłopy do macierzybedok 2019-06-19 10:06
Cytuję Toldi:
A czy te wilki muszą wyć po 22 w nocy. Co niektórzy muszą rano wstawać do pracy. A tu wycie, centrum miasta, okna otworzyć nie można. Nie każdy chce tego słuchać.

Trzeba wrócić tam gdzie są twoje korzenie.Krowy i trzoda śpi wcześniej i budzi się nieco później .W ten sposób problem się rozwiązuje bezboleśnie .!!!!!!!!!!!
Cytować
+3 #3 wilkiToldi 2019-06-18 20:18
A czy te wilki muszą wyć po 22 w nocy. Co niektórzy muszą rano wstawać do pracy. A tu wycie, centrum miasta, okna otworzyć nie można. Nie każdy chce tego słuchać.
Cytować
-5 #2 ciemnotatomi 2019-06-18 16:52
Cytuję `:
Wyszli z mszy św. i zaczęli przyglądać się roznegliżowanym dzieciom, pic alko i ubliżać Bogu oddając się bożkom hinduskim i chińskim ( festiwal kolorów i falun dafa) Przepaść coraz bliżej...


FANTAZYM RELIGIJNY POWINIEN BYĆ KARANY WIĘZIENIEM SZKODA ŻE TAKI CIEMNOGRÓD JESZCZE ISTNIEJE NIE PASUJĘ TO SIEDZ W DOMU.
Cytować
+1 #1 Smutek` 2019-06-18 11:00
Wyszli z mszy św. i zaczęli przyglądać się roznegliżowanym dzieciom, pic alko i ubliżać Bogu oddając się bożkom hinduskim i chińskim ( festiwal kolorów i falun dafa) Przepaść coraz bliżej...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież