reklama

Dni Garwolina 2019 ? już za tydzień! [program]

Opublikowano: 07 czerwiec 2019, 17:20 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolina
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Na scenie wystąpią lokalni artyści i zaproszone gwiazdy ? Wilki i Back Stage. Coś dla siebie znajdą zarówno mali, jak i dorośli miłośnicy teatru. Będą pokazy tańca, zawody sportowe, barwny korowód, tematyczne stoiska i atrakcje dla najmłodszych. Mieszkańcy miasta i goście z całego powiatu garwolińskiego będą świętować w dniach 15 - 16 czerwca. Dołącz do nich!

Dni Garwolina  rozpoczną się w sobotę o godzinie 10:00. Na Skwerze Solidarności odbędzie się akcja promująca całe wydarzenie ? będzie głośno i wesoło, a także nastrojowo i lirycznie! Na skwerze pojawi się Kapela Warszawska, która zagra dobrze wszystkim znane szlagiery, a Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosi wszystkich na piknik literacki ,,Biblioteka na chodniku?.

Uroczysta akademia okolicznościowa rozpocznie się o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury. Wręczone zostaną statuetki i wyróżnienia Burmistrza Miasta Garwolina dla osób i instytucji. Studenci Społecznej Akademii Nauk otrzymają klucze do bram miasta, a uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia wykonają program artystyczny. Oficjalne otwarcie Dni Garwolina  nastąpi w niedzielę po mszy świętej i barwnym korowodzie, który jak co roku przejdzie ulicami miasta prowadzony przez Księcia Janusza I.

reklama


Uczta dla ucha i oka

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespól Wilki, w którym od wielu lat na gitarze solowej gra muzyka z Garwolina - Maciek Gładysz. Wilki to polska grupa popowo-rockowa znana polskiej publiczności od prawie trzydziestu lat. Zespół, który został założony przez Roberta Gawlińskiego, autora tekstów i muzyki, nagrał niezliczoną liczbę przebojów. Najbardziej popularny z nich to chyba ,,Baśka?, która w 2002 roku na festiwalu w Opolu zdobyła główną nagrodę. Przez wiele tygodni gościła na listach przebojów i stała się przebojem tamtego lata. Wilki pojawią się na garwolińskiej scenie w niedzielę o godzinie 21:00.

Wcześniej publiczność rozgrzeje duet gitarowy Backstage. Zespół Backstage został założony w 2005 roku i jest coverbandem. Ich repertuar to najbardziej popularne i cenione przeboje muzyczne od lat 70. do dziś. Grają największe hity z pogranicza popu i rocka, dzięki czemu ich muzyka podoba się widowni w każdym wieku. Świetnie dobrany repertuar muzyczny, ogromna charyzma i niesamowita energia sprawią, że każdy występ zespołu jest niesamowitym przeżyciem. Następnie do dzieła przystąpią nasze lokalne gwiazdy, starające się zaistnieć w artystycznym świecie z własnymi utworami. Będą to solistka Katarzyna Dąbrowska oraz rockowe zespoły TARŁO i Don't Look Back

Podczas Dni Garwolina będzie można posłuchać koncertu Orkiestry Dętej OSP Garwolin. Orkiestra od lat uświetnia wiele wydarzeń w naszym mieście. Zespół wystąpi w amfiteatrze bezpośrednio po otwarciu Dni Garwolina i starcie biegu ?AVON Kontra Przemoc ? biegnij w Garwolinie?.

W niedzielę o godz. 17:00 na scenie pojawią się także młode talenty z Best Vocal Studio działającym przy Szkole Muzycznej I stopnia w programie ,, Bo jak nie my to kto? . Tym razem wystąpią z towarzyszeniem zespołu z charyzmatycznym liderem, gitarzystą Pawłem Stankiewiczem.

Jak co roku nie może zabraknąć także tańca. Efekty swojej rocznej pracy zaprezentują wszystkie szkoły taneczne działające w Garwolinie ? szkoła baletowa Dance Now, Street Dance Studio i Studio Ruchu Kordaszewscy oraz nasz eksportowy zespół cheerleaders No Name.

Teatr dla małych i dużych

Dni Garwolina to nie tylko muzyka, ale także teatr. Spektakle, jakie czekają w tym roku na mieszkańców miasta oczarują najbardziej wymagającą publiczność. W niedzielę w Domu Kultury o godzinie 17:00 w sali widowiskowej rozpocznie się maraton teatralny. Wystąpią: Teatr Mała Rękawiczka ze spektaklami ,,W świecie mitów? i ,,Tu nie ma miejsca na Pana Szekspira? oraz Teatr ,O!Mamy z premierowym spektaklem ?Pozytywka?. Najmłodsi widzowie nie zostali pominięci ? dla nich o godz. 16:00 przy placu zabaw wystąpi Teatr Zaułek Animacji z programem ,, Złota rybka z cyklu Kapitańskie opowieści?.

Sportowe zmagania

?AVON Kontra Przemoc ? biegnij w Garwolinie? to impreza organizowana już po raz dziesiąty. W niedzielę w samo południe zawodnicy wystartują w 10-kilometrowym biegu, z którego część dochodu przeznaczona zostanie na rzecz kampanii społecznej ?AVON Kontra Przemoc?. W tym samym dniu odbędzie się Bieg Rodzinny na 2 kilometry, w którym wezmą udział dzieci i całe rodziny. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i niezapomniane emocje! Nie zapisaliście się? Nic straconego! Rejestracja on-line trwa do czwartku, ale zapisać się można także w dniu biegu. Odbędzie się również tradycyjny turniej tenisa ziemnego i turniej badmintona.

Imprezy towarzyszące

W tym roku będzie trochę nowości: pokaz chińskiego smoka ? Falum Dafa, Holi Festiwal - Święto Kolorów czy pokaz sztuki walki Teakwon-do!, a dla nielubiących ruszać nogami przejażdżki motorówką po zalewie na rzece Wilga. Dla dzieci oczywiście wesołe miasteczko, słodycze, balony, zabawki - wszystko to w jarmarcznej atmosferze.  Dorośli o gorących sercach, w ramach Akcji Honorowego Krwiodawstwa, będą mogli podzielić się tym co najcenniejsze ? krwią.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Garwolina i sąsiadów z całego powiatu garwolińskiego.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miasto Garwolin.

mat. pras.

dnigarwolina male


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama