To już w najbliższy weekend! Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego [program]

Opublikowano: 12 czerwiec 2018, 15:15 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolina

Na scenie wystąpią lokalni artyści i zaproszone gwiazdy – Feel i Kraków Street Band. Coś dla siebie znajdą zarówno mali, jak i dorośli miłośnicy teatru. Będą pokazy tańca, zawody sportowe, barwny korowód, tematyczne stoiska i atrakcje dla najmłodszych. Mieszkańcy miasta i całego powiatu garwolińskiego będą świętować w dniach 16-17 czerwca. Dołącz do nich!

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego rozpoczną się w sobotę o godzinie 10:00. Na Skwerze Solidarności odbędzie się akcja promująca całe wydarzenie – będzie głośno i wesoło! Na scenie wystąpią artyści z powiatu garwolińskiego promujący muzykę ludową – zespół Miastkowianki z Miastkowa Kościelnego oraz dobrze znana wszystkim Kapela Bocianisko”.

Uroczysta akademia okolicznościowa rozpocznie się o godzinie 16:00 w sali widowiskowej CSiK Zostaną wręczone statuetki „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” oraz wyróżnienia Burmistrza Miasta Garwolina dla osób i instytucji. Studenci Społecznej Akademii Nauk otrzymają klucze do bram miasta, a uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia wykonają program artystyczny. Oficjalne otwarcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego nastąpi w niedzielę po mszy św. i barwnym korowodzie, który jak co roku przejdzie ulicami miasta prowadzony przez Księcia Janusza I.

Uczta dla ucha i oka

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespól Feel. Grupa popowo-rockowa znana polskiej publiczności od ponad dekady. Zespół ma na koncie 4 płyty i wiele nagród. Debiutancki singiel „A gdy jest już ciemno” panowie zaprezentowali na 44. Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie i wywalczyli Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności. W 2013 roku powstał utwór „Poczuj to”, który dotarł do czołowych miejsc list przebojów, a piosenka „Więcej, jeśli się da” znana jest z serialu Rodzinka.pl. Feel pojawi się na garwolińskiej scenie w niedzielę o godzinie 21:00.

Wcześniej publiczność rozgrzeje urzekający pozytywną energią Kraków Street Band. Nie tylko fani bluesa będą zachwyceni! Panowie z Kraków Street Band nagrali w 2014 swoją debiutancką płytę i dostali sie do finału programu Must Be The Music. W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” zespół uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”.

Podczas Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego będzie można posłuchać koncertu Orkiestry Dętej OSP Garwolin. Orkiestra od lat uświetnia to oraz wiele innych wydarzeń, mających miejsce w powiecie. Na tegoroczny koncert zespół przygotował różnorodny repertuar – będą tradycyjne pieśni żołnierskie, przeboje polskiej muzyki filmowej i zagraniczne hity.

W niedzielę na scenie pojawią się także młode talenty z Best Vocal Studio. W koncercie „Osiecka w pociągu” publiczność usłyszy znane i mniej znane teksty Agnieszki Osieckiej. Uczennice ujawnią także swoje umiejętności aktorskie. Uczniowie Best Vocal Studio wy-stąpią również 19 czerwca w sali widowiskowej CSiK z koncertem „Another Day od Sun”.

Jak co roku nie może zabraknąć także tańca. Efekty swojej rocznej pracy zaprezentują wszystkie szkoły taneczne działające w Garwolinie – szkoła baletowa Dance Now, Street Dance Studio i Studio Ruchu Kordaszewscy.

Teatr dla małych i dużych

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to nie tylko muzyka, ale także teatr. Spektakle, jakie czekają w tym roku na mieszkańców powiatu oczarują najbardziej wymagającą publiczność. W sobotę o godzinie 19:00 w sali widowiskowej wystąpi Teatr O!Mamy z premierowym spektaklem „Sen nocy letniej”. W niedzielę na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze” o godzinie 15:00 Teatr Rękawiczka zaprezentuje przedstawienie plenerowe pt. „trAdycja”, które miało swoją premierę w maju podczas festiwalu na ulicy Senatorskiej. Najmłodsi widzowie nie zostali pominięci – dla nich wystąpi Teatr Barnaby i to w aż dwóch odsłonach! O godzinie 16:00 dzieci zobaczą „Tymoteusza wśród ptaków”, a o 19:00 „Czerwonego Kapturka”. Oba spektakle będą przedstawieniami lalkowymi i pobudzą wyobraźnię każde-go malucha!

Sportowe zmagania

„AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to impreza organizowana już po raz dziewiąty. W niedzielę w samo południe zawodnicy wystartują w 10-kilometrowym biegu, z którego część dochodu przeznaczona zostanie na rzecz kampanii społecznej „AVON Kontra Przemoc”. W tym samym dniu odbędzie się Bieg Rodzinny na 2 kilometry, w którym we-zmą udział dzieci i całe rodziny. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i niezapo-mniane emocje! Nie zapisaliście się? Nic straconego! Rejestracja on-line trwa do czwartku, ale zapisać się można także w dniu biegu.

Imprezy towarzyszące

Nie tylko weekend będzie czasem zabawy! Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to tak-że szereg wydarzeń towarzyszących. W dniach 14-15 czerwca odbędzie się Finał 18. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich. W sobotę będzie można zobaczyć galę taneczną Street Dance Studio. 20 czerwca uczniowie ogniska muzycznego CSiK, przygotowani przez Juliana Czaporowskiego, wystąpią ostatni raz w tym roku szkolnym, grając na fortepianie i akordeonie. Dla miłośników wędkowania przygotowano zawody na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze”.

mat. pras.

Komentarze  

+4 #1 GwiazdaJa 2018-06-12 23:06
Zapraszamy na dni Karczewa. 17 czerwca będzie u nas Ewa Farna!!!!!!! ☺☺☺
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież