reklama
reklama
reklama
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Spektakle teatralne w wykonaniu młodych artystów, ponad 100 lat muzyki w kilku koncertach, mnóstwo sportowych emocji, prapremiera książki i historyczno-rycerski piknik. Wydarzenia w ramach tegorocznych Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego były różnorodne, dzięki temu każdy mieszkaniec mógł w programie znaleźć coś dla siebie.

To były wyjątkowe Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, bo po raz pierwszy po długiej przerwie, którą spowodowała pandemia, mieszkańcy mogli spotkać się podczas różnych wydarzeń i wspólnie obchodzić swoje święto.

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2021

Opublikowano: 17 czerwiec 2021, 08:26 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolina2021garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 5 min.

W tanecznym rytmie serwowanym przez Warszawską Orkiestrę Sentymentalną, ze sportowymi emocjami podczas biegu ?Avon Kontra Przemoc ? biegnij w Garwolinie?, w rycerskim klimacie na pikniku historyczno-edukacyjnym. Tak zapowiadają się tegoroczne Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Wielkie świętowanie już w najbliższy weekend. Sprawdźcie program!

- Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to coroczna okazja, żeby pokazać mieszkańcom, co dzieję się w mieście i powiecie, szansa na zaprezentowanie się wielu grup artystycznych. To także sposobność do wspólnej zabawy i radosnego świętowania. W ubiegłym roku z powodu pandemii obchody tego ważnego wydarzenia odbyły się głównie online. W tym roku znów będzie okazja do spotkania się poza wirtualną rzeczywistością. I choć nie na tak wielką skalę i wciąż z ograniczeniami, to najważniejsze, że znów będziemy mogli przeżywać to wszystko, stojąc obok siebie ? mówi Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

Razem w sieci i nie tylko! Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2020

Opublikowano: 13 czerwiec 2020, 11:48 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolina
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 6 min.

Nie przez jeden weekend, a w sumie przez dwa tygodnie. Bez możliwości tłumnego spotkania się w przestrzeni publicznej, ale z wieloma atrakcjami, z których będzie można skorzystać w sieci i poza nią. Tak będą wyglądać tegoroczne Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, a towarzyszyć im będzie hasło: Razem w sieci i nie tylko!

Koncerty, spektakl teatralny, kino pod gołym niebem, wystawy, prezentacje, uroczysta sesja i msza święta, spotkania tematyczne i całe mnóstwo aktywności w Internecie. W tym roku, z powodu obowiązujących ograniczeń w gromadzeniu się, Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego będą miały zupełnie inną formułę, ale z pewnością nie przeszkodzi to mieszkańcom w radosnym spędzeniu święta miasta i całego powiatu. Będzie inaczej, ale będzie też wyjątkowo. W bogatym programie przygotowanym przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie, Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Urząd Miasta w Garwolinie i Starostwo Powiatowe w Garwolinie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nie będzie to weekend, to będą dwa tygodnie wspólnego świętowania. Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego odbędą się w dniach 14-28 czerwca.

Dołącz do wydarzenia!

Co zrobić, żeby niczego nie przegapić? Dołączyć do wydarzenia na Facebooku: Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2020. To tam będą publikowane konkursy, prezentacje, filmy i transmisje online wydarzeń. To właśnie na Facebooku będzie można zobaczyć ?Wirtualny Korowód?, czyli prezentację szkół, stowarzyszeń i klubów działających na terenie miasta i powiatu. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przygotowało także fotograficzne wyzwanie dla mieszkańców całego powiatu #MójGarwolinMójPowiat. Dzięki niemu powstanie katalog miejsc, które uwielbiają mieszkańcy ? nie tylko w Garwolinie, ale także w innych miejscowościach powiatu. Będzie też propozycja wspólnej zabawy kreatywnej dla całych rodzin ?I love Garwo?, druga edycja ?Garwolińskiej kolorowanki? oraz zabawa w poszukiwanie garwolińskich wątków w sztuce, filmie i książce.

Internetowe aktywności przygotowała także Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie. ?Garwolin ? małe miasto, wielka historia? to historyczny quest, gra miejska, dzięki której zwyczajny spacer ulicami Garwolina ma szansę stać się świetną zabawą dla całej rodziny. Trzeba będzie mieć oczy szeroko otwarte. Biblioteka zaprezentuje także materiały ze zbiorów regionalnych dotyczące Garwolina, wycinki z gazet dotyczące poprzednich edycji święta miasta i powiatu. Będzie też coś specjalnie dla najmłodszych ? prezentacja książek z oddziału dla dzieci i Mediateki oraz ?Domowe laboratorium?, czyli nauka przez zabawę.
Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza wszystkich na wirtualne wycieczki. Cykl ?Powiat Garwoliński ? wyprawy w przeszłość? to miniwykłady online, podczas których będzie można odbyć podróż od pradziejów do czasów współczesnych. ?Tajemnice powiatowych muzeów? to z kolei okazja do wirtualnego obejrzenia zasobów muzeów Korytnicy, Maciejowic i Powiśla Maciejowickiego.

Urząd Miasta w Garwolinie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym ?Laurka dla Garwolina?. W tym roku Garwolin obchodzi 597. rocznicę nadania praw miejskich przez Janusza I Starszego. Czego można życzyć miastu z okazji urodzin? Zadaniem uczestników konkursu będzie zaprojektowanie specjalnej okolicznościowej kartki.

Weekend pełen wrażeń

Podczas tegorocznej edycji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego będą też odbywały się spotkania w przestrzeni publicznej. Niestety z ograniczonym udziałem widowni, ale dzięki transmisji online w większości wydarzeń każdy będzie mógł wziąć udział. Najwięcej będzie się działo w weekend 19-21 czerwca. 19 czerwca w piątek odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Garwolina i Rady Powiatu Garwolińskiego, a zaraz po niej koncert fortepianowy ?Stuletni Bechstein?. Na zabytkowym, odrestaurowanym fortepianie Centrum Sportu i Kultury zagrają Patrycja Wachowicz i Julian Czaporowski.

W sobotę, 20 czerwca, ponownie dla klientów otworzy się Pływalnia Miejska ?Garwolanka?. Przez cały dzień z basenu będzie można skorzystać za darmo. Przed południem w studiu plenerowym na Skwerze Solidarności będzie można posłuchać rozmów z przedstawicielami Garwolina i powiatu garwolińskiego. Sobotni wieczór będzie pełen muzyki. O 17:00 i 19:30 wokaliści z Best Vocal Studio zaprezentują się w koncercie pt. ?Coś optymistycznego?. Towarzyszyć im będzie zespół zawodowych muzyków. Później Centrum Sportu i Kultury planuje rozkręcić imprezy w domach wszystkich mieszkańców. O 21:30 rozpocznie się transmisja online występu pt. ?Gorączka sobotniej nocy?. Najlepszą muzykę z lat 70., 80., i 90. zaserwuje Hot2Touch - projekt stworzony przez Dja Refresh i Charlie H. Specjalnie na Dni Garwolina przygotują godzinny występ z udziałem zaprzyjaźnionych muzyków.

Będzie coś także dla wielbicieli kina. W sobotę o godz. 21:30 w Parku 550-lecia przy Pływalni Miejskiej ?Garwolanka? będzie okazja do obejrzenia dobrego kina na dużym ekranie, na leżakach, pod gołym niebem. O tym, jaki film zostanie wyświetlony, zdecydują internauci w specjalnej ankiecie. Maksymalnie w wydarzeniu będzie mogło wziąć udział 130 osób.

21 czerwca o godzinie 10:00 w garwolińskiej kolegiacie zostanie odprawiona msza święta w intencji mieszkańców Garwolina i powiatu garwolińskiego. O godzinie 17:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury Teatr O!Mamy zaprezentuje swój najnowszy spektakl. ?Żelazne trzewiczki? to przedstawienie dla całej rodziny. W sali przedstawienie będzie mogło obejrzeć maksymalnie 150 osób, ale będzie prowadzona także transmisja online. Tego dnia wystartuje także akcja ?AVON kontra przemoc - #biegnijzGarwlinem, #KilometryKontraPrzemoc. Bieg, który przez 10 lat odbywał się w Garwolinie, w tym roku będzie miał inną formułę, ale niezmiennie będzie połączony z akcją charytatywną

Nasza historia i zwyczaje

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza na dwa spacery z Adrianem Pogorzelskim pod hasłem ?Poznaj swoją okolicę?. 20 czerwca będzie można pospacerować z przewodnikiem po Podebłociu, a 28 czerwca odwiedzić Podzamcze. W poniedziałek, 22 czerwca Powiatowe Centrum Kultury i Promocji będzie transmitowało spotkanie pt. ?Słowiańska moc?. Adrian Pogorzelski przy ognisku będzie opowiadał o zwyczajach dawnych Słowian.
Cuda wianki ? Noc Świętojańska nad Wilgą to zachęta, by 23 czerwca, zgodnie z dawnymi tradycjami, puścić wianki do morza. Centrum Sportu i Kultury podpowie także, jak taki wianek zrobić.

Wystawy malarstwa, zdjęć i plakatu

Z okazji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego przygotowano także specjalne wystawy. Od 19 czerwca będzie można oglądać wystawę plakatów promujących Dni Garwolina. Wystawa została przygotowana z zasobów Miejsko-Powiatowej Biblioteki publicznej i obejmuje lata 1986-2019. Wystawę będzie moża oglądać w holu głównym budynku Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, a 20 czerwca zostanie ona wyeksponowana na Skwerze Solidarności w Garwolinie. Drugą wystawę plenerową będzie można zobaczyć na ogrodzeniu plebanii przy ul. Staszica 11. ?Wczoraj i dziś. Wystawa zdjęć dawnego i współczesnego Garwolina? to niezwykłe porównania starych fotografii z zasobów portalu Dawny Powiat Garwolin i okolice oraz specjalnie wykonanych do wystawy zdjęć współczesnego Garwolina.

26 czerwca będzie okazja do wirtualnego odwiedzenia Galerii Kotłownia. Na godzinę 18:00 zaplanowano premierę filmowego oprowadzania po kolekcji sztuki współczesnej Galerii Kotłownia. Będzie to prezentacja części zbiorów stałych Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach można znaleźć na plakacie oraz na stronach internetowych organizatorów
www.csik.garwolin.pl 
www.biblioteka-garwolin.pl 
www.garwolin.pl 
www.garwolin-starostwo.pl 
www.facebook.com/dworekmietne 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Odwiedź kanał Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie na YouTube

Pobierz program

mat.pras.

mat.pras.

Dzień miasta, święto mieszkańców

Opublikowano: 18 czerwiec 2019, 08:36 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
Dni Garwolina
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Tradycyjnie ulicami miasta przeszedł barwy korowód prowadzony przez księcia Janusza I. Były koncerty, spektakle teatralne, pokazy tańca, wiele atrakcji dla najmłodszych. Po raz pierwszy w Garwolinie odbył się Festiwal Kolorów, który szczególnie spodobał się młodzieży. Tak Garwolin obchodził swój dzień. I tak świętowali go mieszkańcy.

Dni Garwolina  rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10:00. Na Skwerze Solidarności pojawiła się Kapela Warszawska, która zagra dobrze wszystkim znane szlagiery, a Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła wszystkich na piknik literacki ,,Biblioteka na chodniku?.

Uroczysta akademia okolicznościowa w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury była okazją do wręczenia statuetek i wyróżnień Burmistrza Miasta Garwolina dla osób i instytucji. Studenci Społecznej Akademii Nauk otrzymali klucze do bram miasta, a uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia wykonali program artystyczny (Czytaj więcej o akademii)

Dni Garwolina: wieczór z Wilkami

Opublikowano: 17 czerwiec 2019, 19:51 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
Dni GarwolinaMaciek Gładysz
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ze sceny popłynęły najnowsze utwory i przeboje sprzed wielu lat, w których wspólne śpiewania chętnie włączyła się garwolińska publiczność. Na scenie obok Roberta Gawlińskiego można było zobaczyć i usłyszeć muzyka "stąd" - Maćka Gładysza.

Gwiazdą wieczoru tegorocznych Dni Garwolina był zespół Wilki. Na polskiej scenie muzycznej istnieją od 27 lat. Wszystko zaczęło się od "Son of the blue sky". Później była "Baśka", "Urke", "Nie stało się nic", "Bohema" czy "Love story". Wszystkie te przeboje można było usłyszeć podczas wczorajszego koncertu. Garwolińska publiczność chętnie włączyła się we wspólne śpiewanie z muzykami. Oprócz utworów z debiutanckiego krążka oraz największych późniejszych przebojów, nie zabrakło także utworów najnowszych.

Garwolin słynie ze swoich mieszkańców

Opublikowano: 16 czerwiec 2019, 06:09 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni Garwolina
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Po raz pierwszy rozdano Garwolińskie Gawrony. Statuetki trafiły do rąk najbardziej zasłużonych dla miasta. Burmistrz Marzena Świeczak dziękowała wszystkim za dotychczasową współpracę. ? Garwolin słynie ze swoich mieszkańców ? podkreślała włodarz miasta.

W sobotnie popołudnie w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbyła się tradycyjna uroczysta akademia z okazji Dni Garwolina. Spotkanie otworzyli sekretarz miasta Cezary Tudek oraz dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol.

W spotkaniu uczestniczyło wielu zaproszonych gości ? między innymi senator Maria Koc, posłowie Czesław Mroczek i Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, wicestarosta Iwona Kurowska, wieloletni burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, prepozyt garwolińskiej kolegiaty ks. prałat Ryszard Andruszczak, radni Garwolina, samorządowcy z powiatu garwolińskiego, przedstawiciele instytucji publicznych, stowarzyszeń i firm.

reklama
reklama

TOP

reklama