Plebiscyt Wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022! >>> więcej

reklama

Urodzinowa Gala Street Dance Studio

Opublikowano: 22 czerwiec 2022, 11:53 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
street dance studiodni garwolingalataniec
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Od dekady Street Dance Studio otwiera przed dziećmi i młodzieżą drzwi do świata tańca. W sobotę, podczas tegorocznych Dni Garwolina, odbyła się X, jubileuszowa gala taneczna.

- Witam Was na naszych dziesiątych urodzinach! Dla mnie to jest piękne, że przez te 10 lat mogłam uczyć tak wiele różnych osób. Przez te 10 lat było bardzo dużo pozytywnych emocji. Było zadowolenie, radość, duma, ale były też cięższe chwile, pełne zwątpienia, jak to w życiu bywa. Niemniej jednak jesteśmy tutaj dzisiaj po raz 10. Nasi tancerze zaprezentują Wam swoje umiejętności. Ja jestem z nich bardzo dumna. Ciężko trenowali. Był pot, mam nadzieję, że łez nie było. Przynajmniej ja nic o tym nie wiem – mówiła podczas otwarcia wydarzenia Katarzyna Szeląg, właścicielka Street Dance Studio.

Dni Garwolina oficjalnie rozpoczęte [wideo]

Opublikowano: 19 czerwiec 2022, 14:04 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolinagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uroczysta msza święta z udziałem władz samorządowych, wielobarwny korowód mieszkańców miasta oraz uroczyste otwarcie Dni Garwolina. Tak minęło przedpołudnie w naszym mieście.

Tradycyjnie święto miasta, tym razem bez „powiatu”, rozpoczęło się mszą świętą w Kolegiacie, koncelebrowaną przez proboszczów garwolińskich parafii ks. Stanisława Szymusia i ks. Stanisława Małka. Ten pierwszy w homilii podkreślał istotę ważnych dni, które występują w życiu każdego człowieka, także w kontekście Dni Garwolina.

Wielkie świętowanie już za tydzień! Dni Garwolina 2022

Opublikowano: 11 czerwiec 2022, 08:09 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolinagarwolinira
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 6 min.

Główna część obchodów Dni Garwolina odbędzie się 19 czerwca. To właśnie w niedzielny wieczór na scenie przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” zagra tegoroczna gwiazda – zespół IRA. Okazji do celebrowania będzie jednak więcej! W programie znalazło się także wiele wydarzeń towarzyszących – teatralnych, tanecznych i sportowych. Sprawdź program i znajdź swój sposób na świętowanie!

- Z wielką przyjemnością zapraszam na tegoroczne święto naszego miasta. Będzie ono wyjątkowe z dwóch powodów. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa możemy znowu spotkać się i to daje nam wielką radość. Jesteśmy także u progu wielkiego jubileuszu 600-lecia miasta, który będziemy obchodzić przez cały 2023 rok. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tegorocznych Dniach Garwolina. Zarówno w niedzielę, jak i podczas wydarzeń towarzyszących. Spędźmy ten czas razem – zaprasza Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Spektakle teatralne w wykonaniu młodych artystów, ponad 100 lat muzyki w kilku koncertach, mnóstwo sportowych emocji, prapremiera książki i historyczno-rycerski piknik. Wydarzenia w ramach tegorocznych Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego były różnorodne, dzięki temu każdy mieszkaniec mógł w programie znaleźć coś dla siebie.

To były wyjątkowe Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, bo po raz pierwszy po długiej przerwie, którą spowodowała pandemia, mieszkańcy mogli spotkać się podczas różnych wydarzeń i wspólnie obchodzić swoje święto.

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2021

Opublikowano: 17 czerwiec 2021, 08:26 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolina2021garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 5 min.

W tanecznym rytmie serwowanym przez Warszawską Orkiestrę Sentymentalną, ze sportowymi emocjami podczas biegu ?Avon Kontra Przemoc ? biegnij w Garwolinie?, w rycerskim klimacie na pikniku historyczno-edukacyjnym. Tak zapowiadają się tegoroczne Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Wielkie świętowanie już w najbliższy weekend. Sprawdźcie program!

- Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to coroczna okazja, żeby pokazać mieszkańcom, co dzieję się w mieście i powiecie, szansa na zaprezentowanie się wielu grup artystycznych. To także sposobność do wspólnej zabawy i radosnego świętowania. W ubiegłym roku z powodu pandemii obchody tego ważnego wydarzenia odbyły się głównie online. W tym roku znów będzie okazja do spotkania się poza wirtualną rzeczywistością. I choć nie na tak wielką skalę i wciąż z ograniczeniami, to najważniejsze, że znów będziemy mogli przeżywać to wszystko, stojąc obok siebie ? mówi Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

Razem w sieci i nie tylko! Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2020

Opublikowano: 13 czerwiec 2020, 11:48 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolina
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 6 min.

Nie przez jeden weekend, a w sumie przez dwa tygodnie. Bez możliwości tłumnego spotkania się w przestrzeni publicznej, ale z wieloma atrakcjami, z których będzie można skorzystać w sieci i poza nią. Tak będą wyglądać tegoroczne Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, a towarzyszyć im będzie hasło: Razem w sieci i nie tylko!

Koncerty, spektakl teatralny, kino pod gołym niebem, wystawy, prezentacje, uroczysta sesja i msza święta, spotkania tematyczne i całe mnóstwo aktywności w Internecie. W tym roku, z powodu obowiązujących ograniczeń w gromadzeniu się, Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego będą miały zupełnie inną formułę, ale z pewnością nie przeszkodzi to mieszkańcom w radosnym spędzeniu święta miasta i całego powiatu. Będzie inaczej, ale będzie też wyjątkowo. W bogatym programie przygotowanym przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie, Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Urząd Miasta w Garwolinie i Starostwo Powiatowe w Garwolinie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nie będzie to weekend, to będą dwa tygodnie wspólnego świętowania. Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego odbędą się w dniach 14-28 czerwca.

Dołącz do wydarzenia!

Co zrobić, żeby niczego nie przegapić? Dołączyć do wydarzenia na Facebooku: Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2020. To tam będą publikowane konkursy, prezentacje, filmy i transmisje online wydarzeń. To właśnie na Facebooku będzie można zobaczyć ?Wirtualny Korowód?, czyli prezentację szkół, stowarzyszeń i klubów działających na terenie miasta i powiatu. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przygotowało także fotograficzne wyzwanie dla mieszkańców całego powiatu #MójGarwolinMójPowiat. Dzięki niemu powstanie katalog miejsc, które uwielbiają mieszkańcy ? nie tylko w Garwolinie, ale także w innych miejscowościach powiatu. Będzie też propozycja wspólnej zabawy kreatywnej dla całych rodzin ?I love Garwo?, druga edycja ?Garwolińskiej kolorowanki? oraz zabawa w poszukiwanie garwolińskich wątków w sztuce, filmie i książce.

Internetowe aktywności przygotowała także Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie. ?Garwolin ? małe miasto, wielka historia? to historyczny quest, gra miejska, dzięki której zwyczajny spacer ulicami Garwolina ma szansę stać się świetną zabawą dla całej rodziny. Trzeba będzie mieć oczy szeroko otwarte. Biblioteka zaprezentuje także materiały ze zbiorów regionalnych dotyczące Garwolina, wycinki z gazet dotyczące poprzednich edycji święta miasta i powiatu. Będzie też coś specjalnie dla najmłodszych ? prezentacja książek z oddziału dla dzieci i Mediateki oraz ?Domowe laboratorium?, czyli nauka przez zabawę.
Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza wszystkich na wirtualne wycieczki. Cykl ?Powiat Garwoliński ? wyprawy w przeszłość? to miniwykłady online, podczas których będzie można odbyć podróż od pradziejów do czasów współczesnych. ?Tajemnice powiatowych muzeów? to z kolei okazja do wirtualnego obejrzenia zasobów muzeów Korytnicy, Maciejowic i Powiśla Maciejowickiego.

Urząd Miasta w Garwolinie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym ?Laurka dla Garwolina?. W tym roku Garwolin obchodzi 597. rocznicę nadania praw miejskich przez Janusza I Starszego. Czego można życzyć miastu z okazji urodzin? Zadaniem uczestników konkursu będzie zaprojektowanie specjalnej okolicznościowej kartki.

Weekend pełen wrażeń

Podczas tegorocznej edycji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego będą też odbywały się spotkania w przestrzeni publicznej. Niestety z ograniczonym udziałem widowni, ale dzięki transmisji online w większości wydarzeń każdy będzie mógł wziąć udział. Najwięcej będzie się działo w weekend 19-21 czerwca. 19 czerwca w piątek odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Garwolina i Rady Powiatu Garwolińskiego, a zaraz po niej koncert fortepianowy ?Stuletni Bechstein?. Na zabytkowym, odrestaurowanym fortepianie Centrum Sportu i Kultury zagrają Patrycja Wachowicz i Julian Czaporowski.

W sobotę, 20 czerwca, ponownie dla klientów otworzy się Pływalnia Miejska ?Garwolanka?. Przez cały dzień z basenu będzie można skorzystać za darmo. Przed południem w studiu plenerowym na Skwerze Solidarności będzie można posłuchać rozmów z przedstawicielami Garwolina i powiatu garwolińskiego. Sobotni wieczór będzie pełen muzyki. O 17:00 i 19:30 wokaliści z Best Vocal Studio zaprezentują się w koncercie pt. ?Coś optymistycznego?. Towarzyszyć im będzie zespół zawodowych muzyków. Później Centrum Sportu i Kultury planuje rozkręcić imprezy w domach wszystkich mieszkańców. O 21:30 rozpocznie się transmisja online występu pt. ?Gorączka sobotniej nocy?. Najlepszą muzykę z lat 70., 80., i 90. zaserwuje Hot2Touch - projekt stworzony przez Dja Refresh i Charlie H. Specjalnie na Dni Garwolina przygotują godzinny występ z udziałem zaprzyjaźnionych muzyków.

Będzie coś także dla wielbicieli kina. W sobotę o godz. 21:30 w Parku 550-lecia przy Pływalni Miejskiej ?Garwolanka? będzie okazja do obejrzenia dobrego kina na dużym ekranie, na leżakach, pod gołym niebem. O tym, jaki film zostanie wyświetlony, zdecydują internauci w specjalnej ankiecie. Maksymalnie w wydarzeniu będzie mogło wziąć udział 130 osób.

21 czerwca o godzinie 10:00 w garwolińskiej kolegiacie zostanie odprawiona msza święta w intencji mieszkańców Garwolina i powiatu garwolińskiego. O godzinie 17:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury Teatr O!Mamy zaprezentuje swój najnowszy spektakl. ?Żelazne trzewiczki? to przedstawienie dla całej rodziny. W sali przedstawienie będzie mogło obejrzeć maksymalnie 150 osób, ale będzie prowadzona także transmisja online. Tego dnia wystartuje także akcja ?AVON kontra przemoc - #biegnijzGarwlinem, #KilometryKontraPrzemoc. Bieg, który przez 10 lat odbywał się w Garwolinie, w tym roku będzie miał inną formułę, ale niezmiennie będzie połączony z akcją charytatywną

Nasza historia i zwyczaje

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza na dwa spacery z Adrianem Pogorzelskim pod hasłem ?Poznaj swoją okolicę?. 20 czerwca będzie można pospacerować z przewodnikiem po Podebłociu, a 28 czerwca odwiedzić Podzamcze. W poniedziałek, 22 czerwca Powiatowe Centrum Kultury i Promocji będzie transmitowało spotkanie pt. ?Słowiańska moc?. Adrian Pogorzelski przy ognisku będzie opowiadał o zwyczajach dawnych Słowian.
Cuda wianki ? Noc Świętojańska nad Wilgą to zachęta, by 23 czerwca, zgodnie z dawnymi tradycjami, puścić wianki do morza. Centrum Sportu i Kultury podpowie także, jak taki wianek zrobić.

Wystawy malarstwa, zdjęć i plakatu

Z okazji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego przygotowano także specjalne wystawy. Od 19 czerwca będzie można oglądać wystawę plakatów promujących Dni Garwolina. Wystawa została przygotowana z zasobów Miejsko-Powiatowej Biblioteki publicznej i obejmuje lata 1986-2019. Wystawę będzie moża oglądać w holu głównym budynku Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, a 20 czerwca zostanie ona wyeksponowana na Skwerze Solidarności w Garwolinie. Drugą wystawę plenerową będzie można zobaczyć na ogrodzeniu plebanii przy ul. Staszica 11. ?Wczoraj i dziś. Wystawa zdjęć dawnego i współczesnego Garwolina? to niezwykłe porównania starych fotografii z zasobów portalu Dawny Powiat Garwolin i okolice oraz specjalnie wykonanych do wystawy zdjęć współczesnego Garwolina.

26 czerwca będzie okazja do wirtualnego odwiedzenia Galerii Kotłownia. Na godzinę 18:00 zaplanowano premierę filmowego oprowadzania po kolekcji sztuki współczesnej Galerii Kotłownia. Będzie to prezentacja części zbiorów stałych Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach można znaleźć na plakacie oraz na stronach internetowych organizatorów
www.csik.garwolin.pl 
www.biblioteka-garwolin.pl 
www.garwolin.pl 
www.garwolin-starostwo.pl 
www.facebook.com/dworekmietne 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Odwiedź kanał Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie na YouTube

Pobierz program

mat.pras.

mat.pras.

reklama
reklama

TOP

reklama