Dzień miasta, święto mieszkańców

Opublikowano: 18 czerwiec 2019, 08:36 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
Dni Garwolina

Tradycyjnie ulicami miasta przeszedł barwy korowód prowadzony przez księcia Janusza I. Były koncerty, spektakle teatralne, pokazy tańca, wiele atrakcji dla najmłodszych. Po raz pierwszy w Garwolinie odbył się Festiwal Kolorów, który szczególnie spodobał się młodzieży. Tak Garwolin obchodził swój dzień. I tak świętowali go mieszkańcy.

Dni Garwolina  rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10:00. Na Skwerze Solidarności pojawiła się Kapela Warszawska, która zagra dobrze wszystkim znane szlagiery, a Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła wszystkich na piknik literacki ,,Biblioteka na chodniku”.

Uroczysta akademia okolicznościowa w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury była okazją do wręczenia statuetek i wyróżnień Burmistrza Miasta Garwolina dla osób i instytucji. Studenci Społecznej Akademii Nauk otrzymali klucze do bram miasta, a uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia wykonali program artystyczny (Czytaj więcej o akademii)

Dni Garwolina: wieczór z Wilkami

Opublikowano: 17 czerwiec 2019, 19:51 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
Dni GarwolinaMaciek Gładysz

Ze sceny popłynęły najnowsze utwory i przeboje sprzed wielu lat, w których wspólne śpiewania chętnie włączyła się garwolińska publiczność. Na scenie obok Roberta Gawlińskiego można było zobaczyć i usłyszeć muzyka "stąd" - Maćka Gładysza.

Gwiazdą wieczoru tegorocznych Dni Garwolina był zespół Wilki. Na polskiej scenie muzycznej istnieją od 27 lat. Wszystko zaczęło się od "Son of the blue sky". Później była "Baśka", "Urke", "Nie stało się nic", "Bohema" czy "Love story". Wszystkie te przeboje można było usłyszeć podczas wczorajszego koncertu. Garwolińska publiczność chętnie włączyła się we wspólne śpiewanie z muzykami. Oprócz utworów z debiutanckiego krążka oraz największych późniejszych przebojów, nie zabrakło także utworów najnowszych.

Garwolin słynie ze swoich mieszkańców

Opublikowano: 16 czerwiec 2019, 06:09 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni Garwolina

Po raz pierwszy rozdano Garwolińskie Gawrony. Statuetki trafiły do rąk najbardziej zasłużonych dla miasta. Burmistrz Marzena Świeczak dziękowała wszystkim za dotychczasową współpracę. – Garwolin słynie ze swoich mieszkańców – podkreślała włodarz miasta.

W sobotnie popołudnie w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbyła się tradycyjna uroczysta akademia z okazji Dni Garwolina. Spotkanie otworzyli sekretarz miasta Cezary Tudek oraz dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol.

W spotkaniu uczestniczyło wielu zaproszonych gości – między innymi senator Maria Koc, posłowie Czesław Mroczek i Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, wicestarosta Iwona Kurowska, wieloletni burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, prepozyt garwolińskiej kolegiaty ks. prałat Ryszard Andruszczak, radni Garwolina, samorządowcy z powiatu garwolińskiego, przedstawiciele instytucji publicznych, stowarzyszeń i firm.

7. urodziny Street Dance Studio

Opublikowano: 15 czerwiec 2019, 22:24 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolinsdsstreet dance studiotaniec

Sala widowiskowa CSiK była dziś wypełniona po brzegi pełnymi entuzjazmu fanami tańca. Siódme urodziny Street Dance Studio jak zwykle były bogate w energetyczne występy dzieci i młodzieży.

Taneczne show rozpoczął duet Natalii i Oliwii, które już na samym początku pokazały widowni jak wysoki był poziom tegorocznych pokazów. Cała gala została podzielona na trzy części. W pierwszej występowali soliści i duety, którzy sami przygotowali swoją choreografię. W drugiej mieliśmy szansę zobaczyć spektakularne występy dwóch nowych instruktorek szkoły tańca – Julii Belki oraz Zuzy Adamiak. Trzecia część składała się z pokazów grup: 7-9 lat początkująca, 10-13 lat początkująca, 13+ początkująca, 10-13 lat średniozaawansowana i 13+ średnio zaawansowana, a także grupy Sztosik i 2h2b.

Dni Garwolina 2019 – już za tydzień! [program]

Opublikowano: 07 czerwiec 2019, 17:20 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolina

Na scenie wystąpią lokalni artyści i zaproszone gwiazdy – Wilki i Back Stage. Coś dla siebie znajdą zarówno mali, jak i dorośli miłośnicy teatru. Będą pokazy tańca, zawody sportowe, barwny korowód, tematyczne stoiska i atrakcje dla najmłodszych. Mieszkańcy miasta i goście z całego powiatu garwolińskiego będą świętować w dniach 15 - 16 czerwca. Dołącz do nich!

Dni Garwolina  rozpoczną się w sobotę o godzinie 10:00. Na Skwerze Solidarności odbędzie się akcja promująca całe wydarzenie – będzie głośno i wesoło, a także nastrojowo i lirycznie! Na skwerze pojawi się Kapela Warszawska, która zagra dobrze wszystkim znane szlagiery, a Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosi wszystkich na piknik literacki ,,Biblioteka na chodniku”.

Koncertowe popołudnie na Zarzeczu

Opublikowano: 19 czerwiec 2018, 12:26 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni Garwolina

Zanim na scenę wyszła gwiazda wieczoru – zespół Feel, dla garwolińskiej publiczności wystąpili lokalni artyści i goście z Krakowa. Podczas niedzielnego pikniku z okazji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego nie mogło zabraknąć także pokazów tanecznych, które jak co roku cieszyły się ogromną popularnością.

Blok popołudniowych koncertów na scenie amfiteatru otworzyła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. To już tradycja, że w Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego zespół przed południem prowadzi korowód ulicami miasta, a później występuje w nieco inny repertuarze. Nie inaczej było w tym roku. Podczas koncertu można było usłyszeć między innymi polskie utwory muzyki rozrywkowej i zagraniczne przeboje.