reklama

To już! Święto miasta i powiatu

Opublikowano: 16 czerwiec 2012, 13:32 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
Dni Garwolina
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

I ruszyły! To właśnie dzisiaj z pełną parą rozpoczęły się Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Pogoda dopisuje, a organizatorzy zapewniają, że czekają nas dwa dni doskonalej zabawy.

-Zachęcamy do udziału w Dniach Garwolina, na pewno będzie się dużo działo. Występy taneczne, koncerty jak i imprezy towarzyszące: wesołe miasteczko, zawody sportowe, wystawy i wiele innych ? przypominają organizatorzy.

Już od godziny 10 mieszkańcy mogli poczuć atmosferę święta. Od rana na skwerku w centrum miasta trwa akcja promocyjna. Towarzyszyli jej biesiadnicy z Podola, którzy sami określają siebie jako Podolaki. Przygrywali skoczne melodie tradycyjnych ludowych piosenek, dla których warto było się zatrzymać. Spontanicznie zagrał również pasjonat muzyczny Edward Paśnik z Sulbin, dzięki któremu usłyszeć można było między innymi Koko Koko Euro Spoko czy Beatlesów.

reklama


A co na temat dni miasta sądzą mieszkańcy? -Tymczasowo mieszkam w Warszawie, ale specjalnie na weekend wróciłam do Garwolina aby wziąć udział w atrakcjach, które zafundowało nam miasto. Z siostrzeńcem na pewno wybierzemy coś dla siebie- zdradziła nam Kinga. -W taki dzień nie mogło nas zabraknąć, jak tylko dokończymy domowe porządki na pewno weźmiemy udział w święcie miasta- mówiły Barbara i Danuta.

Historia w pigułce

Za nami także pierwsze atrakcje kulturalne. O 11.00 w Domu Kultury w spektaklu ?Garwolin Miasto Wieczne? zaprezentowały się dzieci ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom. To była lekcja historii na wesoło.

-Pokazaliśmy historię Garwolina, ale nie w monotonny sposób. To reżyseria filmu o naszym mieście na deskach teatru, od nadania praw miejskich do czasów współczesnych, między innymi powstania McDonalda- opowiadała Nicole z grupy teatralnej.

Katarzyna Miętus

fot. jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama