reklama

Urodzinowa Gala Street Dance Studio

Opublikowano: 22 czerwiec 2022, 11:53 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
street dance studiodni garwolingalataniec
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Od dekady Street Dance Studio otwiera przed dziećmi i młodzieżą drzwi do świata tańca. W sobotę, podczas tegorocznych Dni Garwolina, odbyła się X, jubileuszowa gala taneczna.

- Witam Was na naszych dziesiątych urodzinach! Dla mnie to jest piękne, że przez te 10 lat mogłam uczyć tak wiele różnych osób. Przez te 10 lat było bardzo dużo pozytywnych emocji. Było zadowolenie, radość, duma, ale były też cięższe chwile, pełne zwątpienia, jak to w życiu bywa. Niemniej jednak jesteśmy tutaj dzisiaj po raz 10. Nasi tancerze zaprezentują Wam swoje umiejętności. Ja jestem z nich bardzo dumna. Ciężko trenowali. Był pot, mam nadzieję, że łez nie było. Przynajmniej ja nic o tym nie wiem – mówiła podczas otwarcia wydarzenia Katarzyna Szeląg, właścicielka Street Dance Studio.

Dni Garwolina oficjalnie rozpoczęte [wideo]

Opublikowano: 19 czerwiec 2022, 14:04 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolinagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uroczysta msza święta z udziałem władz samorządowych, wielobarwny korowód mieszkańców miasta oraz uroczyste otwarcie Dni Garwolina. Tak minęło przedpołudnie w naszym mieście.

Tradycyjnie święto miasta, tym razem bez „powiatu”, rozpoczęło się mszą świętą w Kolegiacie, koncelebrowaną przez proboszczów garwolińskich parafii ks. Stanisława Szymusia i ks. Stanisława Małka. Ten pierwszy w homilii podkreślał istotę ważnych dni, które występują w życiu każdego człowieka, także w kontekście Dni Garwolina.

Wielkie świętowanie już za tydzień! Dni Garwolina 2022

Opublikowano: 11 czerwiec 2022, 08:09 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni garwolinagarwolinira
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 6 min.

Główna część obchodów Dni Garwolina odbędzie się 19 czerwca. To właśnie w niedzielny wieczór na scenie przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” zagra tegoroczna gwiazda – zespół IRA. Okazji do celebrowania będzie jednak więcej! W programie znalazło się także wiele wydarzeń towarzyszących – teatralnych, tanecznych i sportowych. Sprawdź program i znajdź swój sposób na świętowanie!

- Z wielką przyjemnością zapraszam na tegoroczne święto naszego miasta. Będzie ono wyjątkowe z dwóch powodów. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa możemy znowu spotkać się i to daje nam wielką radość. Jesteśmy także u progu wielkiego jubileuszu 600-lecia miasta, który będziemy obchodzić przez cały 2023 rok. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tegorocznych Dniach Garwolina. Zarówno w niedzielę, jak i podczas wydarzeń towarzyszących. Spędźmy ten czas razem – zaprasza Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Spektakle teatralne w wykonaniu młodych artystów, ponad 100 lat muzyki w kilku koncertach, mnóstwo sportowych emocji, prapremiera książki i historyczno-rycerski piknik. Wydarzenia w ramach tegorocznych Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego były różnorodne, dzięki temu każdy mieszkaniec mógł w programie znaleźć coś dla siebie.

To były wyjątkowe Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, bo po raz pierwszy po długiej przerwie, którą spowodowała pandemia, mieszkańcy mogli spotkać się podczas różnych wydarzeń i wspólnie obchodzić swoje święto.

reklama