reklama

Rekordowy plan inwestycyjny gminy Miastków Kościelny

Opublikowano: 12 styczeń 2018, 08:15 Kategoria Aktualności
miastków kościelny
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ponad 22 miliony złotych planuje w 2108 roku wydać gmina Miastków Kościelny. Jedna czwarta to wydatki inwestycyjne. W tym roku rozpocznie się, zakrojona na szeroką skalę, rozbudowa sieci kanalizacyjnej.

Miastkowski budżet na 2018 rok został przyjęty przez radnych jednogłośnie. Dochody gminy zaplanowano na 20,435 mln zł, a wydatki 22,435 mln zł. Największa pozycja w wydatkach to pieniądze przeznaczone na oświatę i wychowanie. Do rządowej subwencji 4,5 mln zł gmina dołoży w tym roku 3,6 mln zł.

Wydatki inwestycyjne to kwota 5,3 mln zł. Największe zadanie to kontynuacja modernizacji gminnej oczyszczalni ścieków oraz rozpoczęcie rozbudowy sieci kanalizacyjnej. W tegorocznym budżecie na te inwestycje zapisano 3,9 mln zł. W najbliższych miesiącach kanalizacja będzie modernizowana w Przykorach i Glinkach.

reklama


Półtora miliona złotych samorząd wyda na rozbudowę przedszkola w Miastkowie Kościelnym. Umożliwi to utworzenie nowych miejsc dla maluchów. Inwestycja będzie gotowa na 1 września br. Za 100 tys. zł zostaną zmodernizowane łazienki w Szkole Podstawowej w Zgórzu. 108 tys. zł przeznaczono na wykonanie zjazdów i utwardzeń (m.in. placu przy cmentarzu) w stolicy gminy.

Mieszkańcy Oziemkówki będą w tym roku mogli cieszyć się ze zmodernizowanej świetlicy wiejskiej. Na to zadanie gmina wyda 116 tys. zł. Przebudowa świetlicy w Kruszówce pochłonie 318 tys. zł. Podobnie jak w poprzednich latach z gminnego budżetu wydzielono fundusz sołecki (307 tys. zł).

- Budżet można nazwać mianem ambitnego. Rozpoczynamy rozbudowę sieci kanalizacyjnej, która według naszych zamierzeń potrwa cztery lata i pochłonie ponad 10 mln zł. Kwota przeznaczona na inwestycje jest największa od kilku lat. Życzyłbym sobie, aby przetargi były rozstrzygane szybko i w zakładanych kwotach ? komentuje wójt gminy Jerzy Jaroń.

Łukasz Korycki

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama