reklama

Spotkania wigilijne w Maciejowicach, Łaskarzewie i Garwolinie

Opublikowano: 22 grudzień 2017, 13:59 Kategoria Aktualności
GarwolinŁaskarzewMaciejowice
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Dzielenie się opłatkiem, wspólny posiłek i śpiewanie kolęd. Spotkania wigilijne organizowane przez samorządy to już tradycja. W tym roku bożonarodzeniowe życzenia popłynęły między innymi w Garwolinie, Łaskarzewie i Garwolinie.

14 grudnia w Gminnej Hali Sportowej w Maciejowicach odbyło się spotkanie wigilijne, na które przybyło bardzo wiele osób: radni powiatu, pracownicy samorządu gminnego, dyrektorzy szkół, nauczyciele, sołtysi, właściciele firm, producenci, rolnicy, handlowcy, policjanci, strażacy, sportowcy, KGW, kapele, zespół dziecięcy ?Obereczek?, młodzież, członkowie chóru kościelnego, Klubu 50+, członkowie stowarzyszeń działających na terenie gminy oraz zaproszeni goście.

W swoim wystąpieniu wójt gminy Sylwester Dymiński podkreślił, że przez 11 lat sprawowania urzędu  towarzyszyła mu dewiza, ?że to co słuszne, nie zawsze jest popularne a to co popularne, nie zawsze jest słuszne?. Zebrani na sali odśpiewali kolędę ?Wśród nocnej ciszy?, a następnie połamali się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Życzenia złożyli między innymi Stanisława Prządka, Marian Piłka - Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Piotr Szpunar - Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP.

reklama


Garwolińska wigilia dla samotnych

W przedświąteczną środę, 20 grudnia, mury Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 wypełniły dźwięki kolęd, wspólna modlitwa, a przede wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, siły i wytrwałości w pokonywaniu trudów codziennego życia. Jak co roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, samorząd Miasta Garwolina i Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 zorganizowali tradycyjną wigilię dla samotnych. Spotkanie, na które zaproszono ok. 100 osób, rozpoczęło się od jasełek, następnie uczestnicy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej kolacji.

Za część artystyczną spotkania zadbali uczniowie ?jedynki?, przedstawiając wspaniałe jasełka. Wyrazy podziękowania młodym aktorom i reżyserkom spektaklu oraz organizatorom spotkania przekazał Burmistrz Miasta Tadeusz Mikulski, a jego uczestnikom złożył świąteczne życzenia.

Prepozyt kolegiaty Przemienienia Pańskiego, ks. prałat Ryszard Andruszczak, a zwracając się do zebranych podziękował za liczną obecność a także życzył:  Niech te piękne święta, które już rozpoczniemy za parę dni, staną się naszym udziałem, udziałem naszych serc, bo najważniejszym przesłaniem Świąt Bożego Narodzenia jest miłość...

- Cieszę się, że mogę po raz kolejny uczestniczyć w takim spotkaniu. Życzę Państwu dużo zdrowia, miłości, spełnienia najskrytszych marzeń w te Święta Bożego Narodzenia, żebyście mieli dużo siły, wytrwałości w rozwiązywaniu trudności życia codziennego i żebyście na swojej drodze spotkali życzliwych ludzi - mówiła Maria Pasik, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Garwolina.

W spotkaniu uczestniczyli: proboszcz parafii MB Częstochowskiej ks. kan. Stanisław Małek, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach ks. Andrzej Lemieszek, kierownik MOPS Izabela Kliczek z pracownikami.

Świątecznie w Łaskarzewie

18 grudnia w Dąbrowie w odbyło się spotkanie opłatkowe dla 41 osób starszych i samotnych z terenu Gminy Łaskarzew przygotowane przez  Urząd Gminy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Gminnym Domem Kultury w Starym Helenowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Nowym Pilczynie.

Uroczystość rozpoczęła Zastępca Wójta Sylwia Szopa, mówiąc, że Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, przebaczania, ale także czas refleksji i spotkań rodzinnych. W uroczystości wzięli udział: Ksiądz Kanonik Edmund Szarek ? Proboszcz Parafii Łaskarzew, Marian Janisiewicz ? Wójt Gminy Łaskarzew, Jerzy Błachnio ? Przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew, Piotr Popiołek ? Radny Gminy Łaskarzew, Hanna Seremak ? Skarbnik Gminy Łaskarzew, Aldona Woźniak ? Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Starym Helenowie, Agnieszka Baran ? Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Pilczynie, Małgorzata Bondel ? Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej, Grzegorz Skoczylas ? Sołtys wsi Dąbrowa oraz pracownicy instytucji kultury z terenu gminy Łaskarzew.

Przed zebranymi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej, którzy przygotowali program artystyczny i rozdali wszystkim uczestnikom uroczystości  własnoręcznie upieczone pierniki. Następnie uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie zjedli tradycyjne, postne potrawy, pięknie przyrządzone i podane przez pracowników instytucji kultury.

mat.pras./oprac. red.

fot. mat.pras.

Zobacz galerię zdjęć:

Spotkanie w Maciejowicach

Spotkanie w Łaskarzewie

Spotkanie w Garwolinie

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama