reklama

Seniorzy świętowali w Garwolinie i Borowiu

Opublikowano: 22 listopad 2017, 10:10 Kategoria Aktualności
dzień senioraklub senioraCSiKBorowie
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

18 listopada w Garwolinie seniorzy obchodzili Miejski Dzień Seniora. Z tej okazji z rąk władz odebrali symboliczny klucz do bram miasta. Był czas na podsumowania, rozmowy i wspólną zabawę. Seniorzy świętowali także w Borowiu.

Inicjatorkami wydarzenia były radne miasta Garwolina ? Grażyna Makulec, Jadwiga Wilbik i Jadwiga Krulikowska. W Miejskim Dniu Seniora wzięli udział: burmistrz miasta Garwolina, radni, przedstawiciele instytucji miejskich, a także ks. prałat Ryszard Andruszczak. Spotkanie rozpoczął burmistrz Tadeusz Mikulski, który wraz z życzeniami wręczył przewodniczącemu Klubu Seniora Janowi Sprzęczce klucz do bram miasta. Uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć prezentację multimedialną na temat działalności Klubu Seniora. Prezentacja zawierała zdjęcia ze spotkań członków klubu, wycieczek, warsztatów i prelekcji.

Goście obejrzeli także montaż słowno-muzyczny pt. ?Jak nie kochać tej jesieni? w wykonaniu seniorów oraz aktorów z Teatru Rękawiczka. Po spektaklu, na finał, odbył się koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego. Chór jest jednym z najstarszych akademickich zespołów muzycznych w Polsce ? ma już ponad 95 lat. Wykonuje muzykę chóralną a cappella różnych epok, utwory folklorystyczne i rozrywkowe, jak również wielkie formy wokalno-instrumentalne. Kierownictwo artystyczne nad zespołem sprawuje Irina Bogdanovich. W sobotę można było usłyszeć pieśni sakralne, a także ludowe. Po części artystycznej był czas na poczęstunek, rozmowy, a nawet wspólne tańce do wieczora.

reklama


Miejski Dzień Seniora został  zorganizowany przez Radę Miasta Garwolina, Miejską Radę Seniorów, Klub Seniora oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Patronami honorowymi byli Burmistrz Miasta Garwolina Tadeusz Mikulski oraz Przewodniczący Rady Miasta Garwolina Marek Jonczak.

Seniorzy świętowali także w Borowiu

W weekend odbył się również Gminny Dzień Seniora w Borowiu poprzedzony mszą świętą w intencji wszystkich seniorów sprawowaną przez ks. Dariusza Parafiniuka, proboszcza Parafii pw. Trójcy Św. w Borowiu. Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu. Po powitaniu wszystkich gości i okolicznościowym przemówieniu wójta gminy Borowie Wiesława Gąski, przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu zespołu ludowego "Lalinianki" z Lalin oraz dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Głoskowie pod kierunkiem Maryli Serzysko, Magdaleny Jasińskiej i ks. Andrzeja Danieluka. Dla wszystkich seniorów dużą niespodzianką były przygotowane przez dzielnicowego gminy Borowie Łukasza Rosłańca opaski odblaskowe.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

Zobacz galerię zdjęć z Gminnego Dnia Seniora w Borowiu

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama