reklama

Erasmus+ w żelechowskim LO

Opublikowano: 28 czerwiec 2024, 08:29 Kategoria Edukacja
żelechówlo żelechówerasmusunia europejskaturcja
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” To słynne, stare, ale jakże uniwersalne konfucjańskie porzekadło bardzo mocno wpisuje się w koncepcję nowoczesnego podejścia w nauczaniu, gdzie doświadczenie, aktywne metody pracy i współpracy  są gwarancją sukcesu edukacyjnego. Na takie właśnie podejście w edukacji stawia europejski program Erasmus+, którego niedawnymi beneficjentami była społeczność szkolna z Żelechowa.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie 18 czerwca odbyło się podsumowanie projektu realizowanego w ramach programu edukacyjnego Erasmus+ Edukacja Szkolna o wartości 40796 euro współfinansowanego przez Unię Europejską.

Ma same szóstki na świadectwie!

Opublikowano: 21 czerwiec 2024, 10:45 Kategoria Edukacja
natalia drągowskazs 2 garwolindwójka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Natalia Drągowska ma się czym pochwalić. Uczennica III klasy technikum w zawodzie technik informatyk w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie osiągnęła na koniec roku szkolnego średnią ocen 6.0! Dokonała tego drugi rok z rzędu!

Dzisiejsze zakończenie roku szkolnego w garwolińskiej Dwójce miało szczególny wymiar. – W historii szkoły po raz czwarty mamy ucznia, który uzyskuje na koniec roku średnią 6.0! – oznajmiła dyrektor Ewa Flaga.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie ma najwięcej stypendystów projektu „Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Na 66 wyróżnionych uczniów z subregionu siedleckiego, wsparcie otrzyma aż 32 uczniów Dwójki. Do każdego z nich trafi 7000 zł na realizacje projektu edukacyjnego.

Samorząd województwa mazowieckiego w ramach projektów „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych” od lat przyznaje stypendia dla najzdolniejszych i najbardziej aktywnych uczniów z regionu.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Zasady wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej – między innymi te zagadnienia zgłębiali uczniowie szkół podstawowych i średnich w ramach pilotażowego programu „Edukacja z Wojskiem”. 

W termie od 6 maja do 20 czerwca żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty z Książenic realizowali zajęcia z uczniami szkół podstawowych oraz średnich w ramach innowacyjnego programu edukacyjnego „Edukacja z Wojskiem”. Podczas zajęć uczniowie poznawali między innymi zasady wojskowości, obronności bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Zapoznali się również z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

reklama
reklama

TOP

reklama