reklama

1,2 mld zł na budowę S17

Opublikowano: 17 listopad 2017, 07:08 Kategoria Aktualności
s17
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę o dofinansowanie z funduszy unijnych budowy trasy ekspresowej S17 Garwolin ? Kurów.

Pieniądze na inwestycję pochodzą w większości z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Jej wartość to 2,28 mld zł, a dofinansowanie unijne ? prawie 1,2 mld zł.

? Projekt jest już realizowany. Budowa odcinka zakończy się w 2019 r. Dzisiejsza umowa potwierdza, że dofinansowanie unijne jest już pewne ? tłumaczył wczoraj wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

reklama


Najważniejszą częścią projektu jest budowa drogi ekspresowej S17 Garwolin ? Kurów o długości prawie 59 km oraz drogi ekspresowej S12 o długości prawie 12 km. Budowany odcinek S17 połączy Garwolin z istniejącym fragmentem ekspresówki kończącym się na węźle Kurów Zachód. Z kolei odcinek S12 zapewni połączenie tego węzła z przeprawą na Wiśle w Puławach.

- Mamy w POIiŚ około 45 mld zł na inwestycje w najważniejsze drogi w kraju, głównie ekspresowe. Mniej więcej połowa tych środków jest już zagospodarowana. Fundusze przeznaczyliśmy na 36 inwestycji ? informuje wiceminister rozwoju Witold Słowik.

Ministerstwo Rozwoju

fot. youtube.com ? budowa S17

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama