Pierwsza Dama czytała dzieciom [wideo]

Opublikowano: 20 październik 2017, 09:48 Kategoria Aktualności
Agata Duda

To było wyjątkowe spotkanie z książką. Nie tylko dlatego, że odbyło się po raz 10., ale przede wszystkim z powodu obecności Pierwszej Damy Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy, która przeczytała dzieciom swoje ulubione wiersze i z anielską cierpliwością pozowała do zdjęć.

Już od 10 lat Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie w październiku, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, organizuje wieczorne imprezy czytelnicze dla dzieci oraz rodziców. Podczas czytelniczych wieczorów, których bohaterem co roku jest inna postać literatury dziecięcej, nauczyciele oraz rodzice czytają, tworzą przedstawienia, organizują zabawy. Harce z latarkami w rękach po ciemnych szkolnych korytarzach w poszukiwaniu rozwiązań czytelniczych zagadek to jedna z największych atrakcji dla najmłodszych uczestników spotkania. Organizatorom bardzo zależy na udziale rodziców w tym święcie biblioteki i dlatego „czarują” ich, aby nie zapominali o tym, jak ważna jest książka w życiu dziecka.

W tym roku spotkanie było wyjątkowe. Wzięła w nim udział Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornahuser-Duda. – Bardzo dziękuję za zaproszenie na tę wspaniałą zabawę, która promuje czytelnictwo. Jest to wspaniała inicjatywa – mówiła Agata Kornahuser-Duda.

Pani prezydentowa przeczytała dzieciom swój ulubiony wiersz „Na wyspach Bergamutach” i dwa inne utwory w towarzystwie uczniów i nauczycieli, cierpliwie pozowała do zdjęć z każdym chętnym dzieckiem i porozmawiała z najmłodszymi o tym, dlaczego warto czytać książki.

– Dzięki temu, że czytacie książki poznajecie świat, dużo dowiadujecie się o różnych sprawach. Dzięki książkom rozwijacie wyobraźnię i możecie kształtować swoje charaktery, ale przede wszystkim czytanie książek to niezwykła przyjemność. Chciałabym wam życzyć, żeby czytanie książek była dla Was zawsze piękną przygodą – podsumowała Pierwsza Dama.

W spotkaniu czynnie wzięli udział także poseł Grzegorz Woźniak, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, radni Garwolina z przewodniczącym rady Markiem Jonczakiem, dyrektor szkoły Danuta Durys. Na scenie można było zobaczyć nauczycieli, uczniów i rodziców. Oprócz czytania znanych i lubianych wierszy i bajek, nie zabrakło także konkursów, szczególnie ulubionego przez dzieci szukania skarbów w ciemnych szkolnych korytarzach.

jd

Komentarze  

0 #2 pose-srosełDEK 2017-10-24 13:52
Cytuję OLA:
NA FOTO NIE MA WOZNIAKA TÓRY JAK "PIESEK" ZAWSZE WARUJE PRZY CELEBRYTACH,CHCAC POKAZAC ZE COS ROBI JAKO POSEŁ TEJ ZIEMI!

Pewnie nie dawali jeść.
Cytować
+2 #1 WarowanieOLA 2017-10-23 16:58
NA FOTO NIE MA WOZNIAKA TÓRY JAK "PIESEK" ZAWSZE WARUJE PRZY CELEBRYTACH,CHC AC POKAZAC ZE COS ROBI JAKO POSEŁ TEJ ZIEMI!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież