reklama

700 tys. na nowe drogi w gminie Łaskarzew

Opublikowano: 18 październik 2017, 11:34 Kategoria Aktualności
Łaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Cztery ważne inwestycje na drogach gminnych i powiatowych i kilka mniejszych remontów na łączną kwotę ponad 700 tys. zł. 2017 to kolejny rok, w którym działania samorządu gminy Łaskarzew ukierunkowane są na poprawę stanu dróg. W kilku miejscowościach w pracach pomogli mieszkańcy.

W ostatnich miesiącach gmina Łaskarzew przeprowadziła 4 ważne inwestycje drogowe ? dwie na drogach gminnych i dwie na drogach powiatowych. Przebudowano drogę gminną w Starym Helenowie. W sierpniu prace modernizacyjne, dzięki którym mieszkańcy będą jeździć teraz po nawierzchni asfaltowej, dobiegły końca. 600 metrów nowej drogi kosztowało gminę 144 tys. zł. Drugą inwestycją na drogach gminnych była przebudowa drogi Izdebno-Wola Rowska na odcinku blisko 0,5 km.

W ramach zadania zostało wykonane wyrównanie istniejącej podbudowy, położono dwie warstwy nawierzchni asfaltowej o łącznej grubości 7 cm, wykonano obustronne pobocza z kruszywa łamanego. Odbiór końcowy zadania nastąpił na początku października. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 145 tys. zł, z czego 48 tys. zł to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego.

reklama


Do realizacji zostały jeszcze dwa zadania - budowa chodnika przy drodze gminnej w Celinowie oraz przebudowa drogi w Starym Pilczynie. W ramach współpracy z Powiatem Garwolińskim w zakresie modernizacji dróg powiatowych na terenie gminy Łaskarzew w 2017 roku samorząd udzielił dotacji na przebudowę dróg powiatowych ? 250 tys. zł na przebudowę drogi z Garwolina do Maciejowic oraz 188 tys. na przebudowę drogi Budel-Izdebno.

Droga z Garwolina przez Łaskarzew do Maciejowic została zmodernizowana na terenie miasta i gminy Łaskarzew aż do granicy z gminą Maciejowice. Łączna długość przebudowywanego odcinka wynosiła 4km. W ramach zadania wykonano przebudowę odwodnienia, wyrównano istniejącą nawierzchnię oraz położono warstwę ścieralną grubości 4cm, wykonano pobocza z kruszywa, oczyszczono rowy, wykonano ponad 1100 m2 chodników z kostki brukowej oraz wstawiono oznakowanie drogi. Całkowita wartość inwestycji to ponad 1,1 mln zł.

W ramach drogowych inwestycji w miejscowości Izdebno przeprowadzono przebudowę prawie 1,5-kilometrowego odcinka nawierzchni poprzez wyrównanie istniejącej podbudowy betonem asfaltowym, położenie 3cm warstwy ścieralnej nawierzchni oraz wykonanie poboczy z kruszywa. Całkowita wartość robót to ponad 375 tys. zł.

Gmina przeprowadziła także bieżące remonty dróg gminnych nieutwardzonych poprzez wyrównanie ich tłuczniem lub żwirem. Nowa nawierzchnia została położona między innymi w miejscowościach Dąbrowa Kolonia, Wola Rowska, Izdebno Kolonia, Leokadia, Dąbrowa, Nowy Pilczyn, Melanów, Wola Łaskarzewska, Izdebno, Budel, Ksawerynów (tłuczeń). W miejscowościach Dąbrowa Kolonia, Nowy Pilczyn i Leokadia rozgarnięcie materiałów zostało wykonane przez mieszkańców.

laskarzew.pl/oprac. jd

fot. laskarzew.pl

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama