reklama

W co inwestuje Miastków Kościelny?

Opublikowano: 22 wrzesień 2017, 10:29 Kategoria Aktualności
miastków kościelny
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ekologia, drogi, ale nie tylko. Gmina Miastków Kościelny realizuje w tym roku wiele inwestycji. I choć to wciąż kropla w morzu potrzeb, wójt zapewnia, że gmina będzie się cały czas rozwijała.

- Jestem świadomy, że jest jeszcze wiele potrzeb i oczekiwań naszych mieszkańców. Zapewniam, że sukcesywnie i systematycznie będziemy dążyć do ich zaspokajania, do rozwoju i unowocześnienia naszej gminy ? przekonuje wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń (na zdjęciu).

Najważniejszą w tej chwili inwestycją i największą w historii gminy jest rozbudowa oczyszczalni ścieków. Kosz modernizacji oczyszczalni to ponad 4 mln zł. Samorząd gminy pozyskał 3 mln zł finansowania zewnętrznego. ? Dzięki tej rozbudowie będzie mogli rozbudowywać sieć kanalizacyjną. Oczyszczalnia będzie w stanie odebrać ścieki od wszystkich gospodarstw domowych gminy ? podkreśla wójt.

reklama


W tym roku gmina pokryje asfaltem 2 km dróg gminnych oraz wspólnie z samorządem powiatu ? kilometrowy odcinek drogi powiatowej. Gmina wyda na ten cel 1 mln zł. Spore środki są przeznaczane na bieżące remonty dróg, szczególnie dróg dojazdowych do pól. W ostatnich dniach rozstrzygnięto III przetarg na przebudowę gruntowej drogi relacji Ryczyska-Zwola. Prace będą prowadzone na odcinku ponad 1,5 km. Koszt inwestycji to 652 tys. zł, z czego 150 gmina pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Sporo dzieje się nie tylko w Miastkowie Kościelnym, ale także w innych miejscowościach gminy. To między innymi inwestycje, z których najbardziej cieszą się dzieci ? powstają boiska i place zabaw. Budowane są także nowe wiaty przystankowe oraz remontowane świetlice wiejskie.

W tym roku gminie udało się także pozyskać dla jednostek OSP dwa nowoczesne samochody pożarnicze.

jd

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama