reklama

Co?Gdzie?Kiedy?

Opublikowano: 02 wrzesień 2017, 09:04 Kategoria Aktualności
weekend
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Nie macie pomysłu na weekend? Zaplanujcie go razem z nami i wyjdźcie z domu!

Poniżej znajdziecie listę najważniejszych i najciekawszych naszym zdaniem wydarzeń w powiecie.

reklama


2 września - sobota

Małgorzata Pieńkowska czyta Wesele. W sobotę o godzinie 11:00 na rynku w Maciejowicach (lub w przypadku złej pogody w Muzeum im. Tadeusza Kościuszki) odbędzie się Narodowe Czytanie. W tym roku w całej Polsce czytane będą fragmenty ?Wesela? Stanisława Wyspiańskiego. Gościem specjalnym spotkania w Maciejowicach będzie aktorka filmowa i teatralna Małgorzata Pieńkowska.

Czytaj więcej

3 września - niedziela

Gminno-Parafialne Dożynki w Miastkowie Kościelnym. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Miastkowie Kościelnym. Po mszy świętej uczestnicy podzielą się chlebem dożynkowym. Dalsza część obchodów święta plonów odbędzie się na placu przez szkołą podstawową. W programie między innymi część artystyczna przygotowana przez mieszkańców Miastkowa Kościelnego.

Zobacz plakat

Gminne dożynki w Chotyni. O godz. 11:30 mszą świętą w kościele w Gończycach rozpoczną się uroczystości dożynkowe gminy Sobolew. Dalsza część obchodów odbędzie się na placu OSP Chotynia. Oprócz tradycyjnego ceremoniału dożynkowego będzie można zobaczyć i usłyszeć między innymi Chór Miasta Żelechowa czy Zespół Ludowy z Gończyc. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Kordian.

Zobacz plakat

100-lecie szkoły w Wilkowyi. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Wilkowyi obchodzi w tym roku 100. rocznicę swojego powstania. Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się o godz. 11:00 mszą świętą w kościele w Marianowie. Po niej na terenie szkoły odbędzie się część oficjalna i artystyczna oraz spotkanie absolwentów.

Uroczystości w Uninie. Proboszcz parafii w Uninie oraz wójt gminy Górzno zapraszają na coroczne spotkanie w lesie unińskim. O godzinie 14:00 zostanie odprawiona msza święta, a po niej koncert orkiestry wojskowej i tradycyjna loteria fantowa.

Zobacz plakat

Gminno-Parafialne Dożynki w Izdebnie. Uroczystości dożynkowe gminy Łaskarzew rozpoczną się o godzinie 12:00 mszą świętą na placu szkolnym w Izdebnie. W programie między innymi ceremoniał dożynkowy i dzielenie się chlebem, występy artystyczne, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze wieńce i zabawa taneczna.

Zobacz plakat

Gminne dożynki w Żelaznej. Mieszkańcy gminy Pilawa będą za tegoroczne plony dziękować w miejscowości Żelazna. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14:00 mszą świętą. Po niej ceremoniał dożynkowy, część oficjalna z przemówieniami gości, część artystyczna. Na scenie wystąpi miedzy innymi kapela Niwińskich i Stachury oraz kabaret Świerszczychrząszcz.

Zobacz plakat

jd

 

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama