reklama

Uciekali przed policją. Odpowiedzą za przestępstwo

Opublikowano: 17 czerwiec 2017, 20:00 Kategoria Aktualności
łaskarzewpościgpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Od 1 czerwca niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do pięciu lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat. Według nowych przepisów, w ostatnich dniach zatrzymano dwóch kierowców.

13 czerwca patrol z Posterunku Policji w Łaskarzewie,  postanowił skontrolować osobowego Opla, ale kierowca pomimo dawanych sygnałów do zatrzymania przez umundurowanego policjanta, nie zatrzymał się kontroli drogowej. Jak się okazało 19-letni kierowca osobówki, miał w swoim organizmie 0,39 promila alkoholu.

Dwa dni później także patrol z Posterunku Policji w Łaskarzewie, podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej osobowego seata. - Kiedy kierowca zauważył  oznakowany radiowóz na sygnałach skręcił w las i porzucił pojazd. 27-letniemu mężczyźnie już postawiono zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał ? informuje asp. sztab. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

reklama


To pierwsi kierowcy w powiecie garwolińskim, którzy nie zastosowali się do zaostrzonych przepisów karnych uderzających w piratów drogowych.

Od 1 czerwca niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na czas od roku do 15 lat.

KPP Garwolin/opr. łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama