reklama

Pilawa świętowała na całego

Opublikowano: 12 czerwiec 2017, 14:17 Kategoria Aktualności
pilawa
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Dwa dni atrakcji dla każdego ? młodszego i starszego. Mieszkańcy miasta i gminy Pilawa w weekend świętowali na całego.

Sobotnie obchody rozpoczęły się od wysiłku umysłowego. 35 śmiałków wzięło udział w IV konkursie ortograficznym. Najlepiej z poprawnym zapisem takich wyrazów jak np. ?w try miga?, ?superpilny? czy ?ultraekspresowy? poradziła sobie Anna Podgórska z Gimnazjum w Pilawie. Drugie miejsce zajęła Weronika Jałocha, a trzecie Julia Możdżonek (obie z Gimnazjum w Trąbkach).

Dla tych lubiących bardziej wysiłek fizyczny, na ulicach Pilawy zorganizowano po raz pierwszy sztafetę rodzinną. Najszybciej do mety dobiegli Mariusz i Gabryś Gacowie przed Kacprem i Tymoteuszem Piętkami oraz Przemysławem i Maćkiem Zowczakami. Na starcie stanęło blisko 100 zawodników. W sobotnie popołudnie odbył się również turniej siatkówki dziewcząt z gimnazjum oraz pokazowy mecz pilawskich radnych i pracowników UMiG z nauczycielami.

reklama


Niedzielne świętowanie rozpoczęła msza święta odprawiana na miejskim stadionie przez ks. Andrzeja Banasiuka, proboszcza parafii Pilawa. Po niej, w atmosferę radosnych obchodów wprowadziły zebranych tamburmajorki. Akompaniament zapewniały orkiestry dęte z Trąbek i Pilawy pod batutą Krzysztofa Czajki.

Sukces mieszkańców to sukces gminy

- Historię każdego miasta i każdej gminy na przestrzeni lat tworzą ludzie, mieszkający w nich i pracujący na ich rzecz. Miasto wtedy żyje, gdy się rozwija, a rozwija się wtedy, gdy zdecydowana większość mieszkańców aktywnie włącza się w działania władz samorządowych, przestrzega przepisów prawa i generuje wiele pomysłów służących jej rozwojowi ? mówiła w przemówieniu burmistrz Pilawy Albina Łubian. Jak podkreślała, stały rozwój samorządu możliwy jest dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz pozyskiwaniu dużych środków zewnętrznych. Udanej zabawy na niedzielne popołudnie oraz życzliwości na co dzień życzyła przewodnicząca rady miejskiej Dorota Niemiec-Jóźwicka.

Goście uroczystości nie szczędzili pochwał miejscowemu samorządowi. Poseł Grzegorz Woźniak podkreślał, że najbliższe lata będą dla Pilawy czasem jeszcze większego rozwoju, dzięki rozbudowie trasy kolejowej oraz S17. Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa chwaliła miejscowy urząd w sprawnym pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Radny sejmiku województwa mazowieckiego przypomniał, że Pilawa wiedzie prym w największym przyroście naturalnym w powiecie. Dalszego udanego zarządzania miastem i gminą życzył starosta powiatu Marek Chciałowski. List od wicemarszałek senatu Marii Koc odczytał Michał Jaworski.

Najlepsi w konkursach

W niedzielne popołudnie rozstrzygnięto kilka konkursów, nie tylko ten o tytuł mistrza ortografii. W konkursie plastycznym ?Pilawskie impresje? pierwsze miejsce zajęła Ola Domańska, drugie Angelika Dziubak (obie z Gimnazjum w Trąbkach), a trzecie Agata Wawer z Gimnazjum w Pilawie. ?Europa da się lubić? ? pod takim hasłem miejscowy Dom Kultury zorganizował konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Najlepiej z testem poradził sobie Kacper Domański (Gimnazjum w Trąbkach). Drugie miejsce zajęła jego koleżanka ze szkoły Aleksandra Kuszpit, a trzecie Mateusz Fic z pilawskiego gimnazjum.

Z okazji Dni Pilawy przeprowadzono również VII edycję konkursu ?Kocham Cię, Pilawo?. Największą wiedzą o lokalnym samorządzie wykazali się, wśród uczniów szkół podstawowych, Małgorzata Prasuła (SP Gocław) i Marta Głaszczka (SP Puznówka). W gronie uczniów gimnazjum wygrała Kinga Urbaniak (Gimnazjum Pilawa).

Piękni i Młodzi gwiazdą wieczoru

Po wręczeniu nagród na scenie wystąpiły przedszkolaki i uczniowie pilawskich szkół. Później pilawianom czas umilał Andrzej Rybiński. Gwiazdą wieczoru był zespół Piękni i Młodzi. W kolejnych godzinach wieczoru wystąpili tancerze Studia Kordaszewscy, zespół Silk i DJ Tomi.

Łukasz Korycki

fot. łk/UMiG Pilawa


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama