reklama

Nowy parking przy PKP Pilawa. Kolejnych nie będzie

Opublikowano: 06 kwiecień 2017, 07:24 Kategoria Aktualności
pkpkolejpilawaparking
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W połowie czerwca pociągiem do Warszawy pojedziemy jedynie od stacji Pilawa. Miejscowy dworzec będzie oblegany przez samochody podróżnych. Czy powstaną nowe miejsce postojowe?
Już teraz teren wokół dworca PKP w Pilawie oblegany jest przez auta podróżujących. Będzie jeszcze gorzej, bo w połowie czerwca kolej zamknie odcinek od Pilawy w kierunku Dęblina. Remont torowiska będzie oznaczał, że dla mieszkańców powiatu podróżujących do Warszawy, stacją początkową będzie Pilawa.

W połowie marca firma Budimex wybudowała tymczasowy parking przy dworcu PKP w Pilawie. To poprawiło nieco sytuację z pozostawieniem czterech kółek w pobliżu stacji. ? Parking tymczasowy został wykonany na potrzeby transportu materiałów z rampy kolejowej. To, czy parking zostanie na stałe po zakończeniu dostaw pozostaje w decyzji gminy Pilawa. Ulica Dworcowa jest na bieżąco utrzymywana/utwardzana tak, aby móc płynnie prowadzić ruch samochodowy ? informuje Kinga Romanowska, ekspert ds. komunikacji firmy Budimex.

Parking powstał na działce, którą niedawno samorząd Pilawy kupił od kolei. Potrzeby są jednak dużo większe. ? Nie mamy tam więcej działek, a szkoda, bo od lat prowadzimy rozmowy z koleją na temat wybudowania w tym miejscu miejsc postojowych w formie ?parkuj i jedź? ? mówi burmistrz Pilawy Albina Łubian. Negocjacje nie posuwają się do przodu.

reklama


Jak wynika z dalszej rozmowy z Albiną Łubian, kolej planuje stworzenie nowych miejsc parkingowych. Nie nastąpi to jednak przed czerwcowym zamknięciem torów. ? Na 2018 rok zaplanowany jest remont dworca, przy okazji powstaną nowe miejsca parkingowe od strony dworca oraz po drugiej stronie torów przy ul. Sportowej ? wyjaśnia burmistrz.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama