reklama

W gm. Miastków Kościelny sprawdza się fundusz sołecki

Opublikowano: 31 styczeń 2017, 07:59 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyfundusz sołecki
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Ponad 220 tys. zł z tegorocznego budżetu gminy Miastków Kościelny zostało wydzielone na fundusz sołecki. O tym, jakie zadanie będą realizowane w poszczególnych wsiach zdecydowali mieszkańcy. ? Dzięki takiemu rozwiązaniu pieniądze są wydawane na najbardziej potrzebne przedsięwzięcia ? zaznacza wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń.

Budżet na 2017 rok w gminie Miastków Kościelny jest kolejnym, który zakłada inwestycje z funduszu sołeckiego. ? Decyzją mieszkańców większości sołectw pieniądze będą przeznaczone na remont i wyposażenie świetlic wiejskich lub budowę chodników ? mówi wójt gminy Jerzy Jaroń. Jak dodaje, taki sposób dzielenia części budżetu sprawdza się od lat. - Dzięki takiemu rozwiązaniu pieniądze są wydawane na najbardziej potrzebne przedsięwzięcia. Fundusz sołecki daje mieszkańcom realny wpływ na decyzje o nowych zadaniach. Przez władze gminy jak i mieszkańców takie rozwiązanie jest dobrze postrzegane ? dodaje.

Mieszkańcy Brzegów 22 tys. zł przeznaczyli na modernizację świetlicy wiejskiej. Podobną decyzję podjęła społeczność Oziemkówki (13 tys. zł), Glinek (8 tys. zł) i Przykór (16 tys. zł). Zakup nowego wyposażenia do świetlic zostanie zrealizowany w Kruszówce (5 tys. zł) oraz Kujawach (13 tys. zł).

reklama


Nowy sprzęt zyskają place zabaw w Ryczyskach, Zabruzdach i Zgórzu. Poszczególne sołectwa ?inwestują? także w poprawę stanu infrastruktury drogowej ? budowę chodników, utwardzanie dróg czy modernizację oświetlenia.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama