reklama

Barwny orszak przeszedł ulicami Sobolewa

Opublikowano: 09 styczeń 2017, 07:03 Kategoria Aktualności
soboleworszak trzech króli
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Po raz trzeci spod siedziby Urzędu Gminy i Gminnego Domu Kultury w Sobolewie wyruszył Gminno-Parafialny Orszak Trzech Króli.

Po blisko 30 minutowym marszu ze śpiewem kolęd na ustach przez centrum Sobolewa orszak dotarł do stajenki w kościele parafialnym p.w. Świętej Rodziny w Sobolewie. Tam każdy mógł złożyć swoje troski i problemy w krótkiej adoracji i modlitwie.

W tym pięknym wydarzeniu mimo silnego mrozu wzięli licznie udział mieszkańcy. Tegoroczny orszak przyciągnął tradycyjnie grupę dzieci przebranych za pastuszków, aniołki i królów. Wśród uczestników nie zabrakło ks. kanonika dr Andrzeja Oworuszki, Jana Tywanka - sekretarza gminy.

reklama


Oprawę muzyczną podczas orszaku poprowadził organista miejscowej parafii. Po zakończeniu orszaku w niezwykłym klimacie kościelnej ciszy zebrani usłyszeli najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu miejscowych artystów: scholi i chóru parafialnego, Rodziny Czarneckich, Łucji Figacz i zespołu NiePrzeciętni.

Po zakończeniu koncertu uczestnicy zostali obdarowani przez miejscowych duszpasterzy słodyczami. Pracownicy Gminnego Domu Kultury dziękują wszystkim za pomoc w przygotowanie orszaku i liczny udział społeczności lokalnej.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama